SportRemisowy szlagier na Estadio Toronto, w B-klasowych derbach lepsza...

Remisowy szlagier na Estadio Toronto, w B-klasowych derbach lepsza Iskra

-

PIŁKA NOŻNA. Pierwsze punkty stracił LKS Tyrowo. Lider grupy 2 klasy A zremisował z wiceliderem z Zalewa. Pewne zwycięstwa MKS Miłakowo i Velu Dąbrówno. W B-klasowych derbach gminy Ostróda Mewa przegrała z Iskrą.

Po rzucie karnym wykorzystanym przez Mariusza Gradysa LKS Tyrowo prowadził do przerwy 2:1 / Mariusz Gardecki

Świadkami szlagierowego starcia klasy A byli kibice, którzy obejrzeli mecz 6. kolejki na Estadio Toronto. Naprzeciw siebie stanęły dwa zespoły, które dotychczas nie straciły punktów w rozgrywkach sezonu 2023/24. Na własnym boisku LKS Tyrowo podejmował Ewingi Zalewo. Obiecująco rozpoczęła się rywalizacja w Tyrowie. W pierwszej części gry padły trzy gole. A lepiej mecz zaczął się dla przyjezdnych, którzy szybko strzelili bramkę. Dla gospodarzy wyrównjącego bramkę zdobył grający prezes Michał Rutkowski. Jeszcze przed przerwą tyrowianie wywalczyli rzut karny, który wykorzystał były piłkarz Ewingów Mariusz Gradys.

W drugiej części A-klasowego hitu na Estadio Toronto gospodarze powinni prowadzić różnicą dwóch, a nawet trzech lub wyżej goli. Zespół Łukasza Goździejewskiego marnował dobre okazje, dwa razy piłka lądowała na poprzeczce. Raz nawet futbolówka wpadła do siatki, ale wtedy arbiter nie uznał gola. Jednak to zalewianie zdobyli wyrównującą bramkę. Ostatecznie mecz na szczycie zakończył się podziałem punktów.

LKS Tyrowo - Ewingi Zalewo 2:2 (2:1)
Bramki dla LKS Tyrowo: Michał Rutkowski, Mariusz Gradys

Po ubiegłotygodniowej porażce w Zalewie zrehabilitowali się piłkarze MKS Miłakowo. Okazją do tego były derby powiatu ostródzkiego z Jastrzębiem Ględy. Zespół prowadzony przez Dariusza Giemzę spokojnie punktował ekipę z sąsiedniej gminy Łukta. Trzy gole do przerwy, trzy w drugiej części spotkania i miłakowianie wygrali trzecie spotkanie w tym sezonie.

MKS Miłakowo - Jastrząb Ględy 6:0
Bramki dla MKS Miłakowo: Kozłowski 2, Krysiak, A. Giemza, Małysa, Klisz

W tej kolejce spotkań z trzypunktowej zdobyczy cieszyli się jeszcze piłkarze Vel Dąbrówno, którzy rywalizują z grupie 4. Na własnym boisku podejmowali KS Mroczno. Gospodarze w promieniach słońca nad jeziorem Dąbrowa Mała spokojnie sięgnęli po zwycięstwo.

Vel Dąbrówno - KS Mroczno 4:1
Bramki dla Velu: Dominik Ampulski, Adrian Jakubowski, Sebastian Waszczuk, Paweł Zdrojewski

Inne wyniki, grupa 2: Syrena Młynary – Kormoran Bynowo 3:0, Pomowiec Gronowo Elbląskie – Warmiak Łukta 9:0; grupa 3: Gmina Kozłowo – Grunwald Gierzwałd 0:0.

W klasie B w ten weekend uwaga lokalnych fanów skupiona była na boisko w Smykowie. Tam na najdłuższym placu w regionie miejscowa Mewa w derbach gminy Ostróda podejmowała rywala zza miedzy Iskrę Smykówko. Gospodarze w tym meczu dwa razy mieli dwubramkową przewagę. Prowadzili 2:0 i 4:2, a zespół ze Smykówka dwukrotnie doprowadzał do remisu. Nieusatysfakcjonowani remisem gospodarze chcieli sięgnąć po pełną pulę. Piłkarze Mewy chcieli zdobyć zwycięskiego gola. Ryzyko nie opłaciło się, bo w końcówce to Iskra zdobyła bramkę zwycięską i wyjechała ze Smykowa z trzema punktami.

Mewa Smykowo - Iskra Smykówko 4:5
Bramki: Jakub Węgrzynowski, Paweł Michałowski, Łukasz Fortuna, Maciej Płoski - Mewa; Marcin Kostiok 2, Radosław Cieszyński 2, Damian Piejdak - Iskra

Inne wyniki naszych drużyn w klasie B, grupa 2: Barkas II Tolimicko – Góra Idzbark 3:0, Sparta Kwietniewo – GKS Małdyty 3:2, Żabianka Żabi Róg – Granica Zagaje 1:0; grupa 3: Orzyc Janowo – Grunwald II Gierzwałd 8:0