EdukacjaPromocja przez sport jest najtańsza, równie ważne są też...

Promocja przez sport jest najtańsza, równie ważne są też edukacja i kultura

-

- Reklama -

GMINA OSTRÓDA. Sukcesy kulturalne przeplatały się ze świetnymi wynikami uczniów w regionalnych i ogólnopolskich konkursach wiedzy. Wszystko okraszone medalami z zawodów sportowych. Było za nagradzać podczas gminnej Gali Sportu, Kultury i Edukacji.

Sala konferencyjna ostródzkie CUP wypełniła się po brzegi podczas gminnej Gali Sportu, Kultury i Edukacji / Fot. Marcin Tchórz

Mieszkańcy gminy Ostróda są wszechstronni. Głośno o nich podczas wydarzeń edukacyjnych, wielu uczniów gminnych szkół podstawowych w ubiegłym roku wykazało się świetnym przygotowaniem w różnych dziedzinach. Triumfowali w konkursach wiedzy na różnych szczeblach regionalnych. Dzieci i młodzież z podstawówek na terenie gminy Ostróda udowadniali, że poziom szkolenia – wbrew temu co mówi się o kształceniu na wsiach – jest wysoki. Za indywidualne osiągnięcia wójt gminy Ostróda Bogusław Fijas nagrodził uzdolnioną młodzież statuetkami.

Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda, nagrodził laureatów w dziedzinach sportu, edukacji i kultury / Fot. Marcin Tchórz

Podczas różnych ubiegłorocznych wydarzeń wysokie oceny otrzymali młodzi mieszkańcy gminy za osiągnięcia na niwie kulturalnej. Brali udział w wielu przeróżnych eventach, reprezentując lokalne ośrodki kultury i świetlice wiejskie. Na koniec lwią część z ponad 200 przygotowanych statuetek zgarnęli gminni sportowcy, którzy w sezonie 2023 zdobywali medale w różnych dyscyplinach sportu.

– Wszelkie formy promocji są ważne dla środowiska lokalnego jakim jest nasza gmina Ostróda – powiedział wójt Bogusław Fijas. – Dzięki temu rozwijamy rozmaite talenty naszych młodych mieszkańców. Kultura, edukacja, a przede wszystkim sport nakłaniają ich do aktywności. I o to chodzi, bo aktywnych, kulturalnych i wyedukowanych mieszkańców potrzeba w naszej gminie. Dziękuję wam bardzo za to co robicie.

Na laureatów czekało ponad 200 okolicznościowych statuetek / Fot. Marcin Tchórz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Nie będzie debaty przed drugą turą, tylko Rafał Dąbrowski był zainteresowany

OSTRÓDA. Nie przeprowadzimy debaty kandydatów przed drugą turą wyborów na urząd burmistrza Ostródy. Zainteresowanie udziałem wyraził Rafał Dąbrowski. Sztab Ryszarda Kowalskiego nie udzielił nam odpowiedzi.

Wśród 10-latków w Pucharze Tymbarku najlepsi uczniowie ostródzkiej SP 1

PIŁKA NOŻNA. Kolejne kategorie wiekowe wchodzą do gry w Pucharze Tymbarku. Na stadionie miejskim w Ostródzie grali piłkarze z kategorii U-1. Wśród pięciu szkolnych reprezentacji najlepiej zagrała SP 1 Ostróda.

2,5 promila “wydmuchał” kierowca audi stracił prawko i tymczasowo auto

GMINA MIŁOMŁYN. Przed sądem stanie 58-letni mężczyzna, który w stanie nietrzeźwości kierował audi w Miłomłynie. Za jazdę "pod wpływem" kierowca stracił prawo jazdy i tymczasowo samochód, którym jechał.

Karatecy są w formie przed IKO Polish Open, byli na podium w Myślenicach

KARATE KYOKUSHIN. Dobrze wśród seniorów radzi sobie świeżo upieczona seniorka Natalia Włodarska. Zawodniczka Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate stanęła podium na zawodach IKO Beskidy Cup w Myślenicach.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

“Jedynka” krok bliżej reprezentacji, wygrała miejski etap Pucharu Tymbarku [FOTO]

PIŁKA NOŻNA. Eliminacjami miejskimi rozpoczęła 24. edycja Pucharu Tymbarku, która w tym roku odbywa się pod hasłem: Krok bliżej reprezentacji. Pierwszy zwycięskim krok w tym kierunku zrobili uczniowie ostródzkiej SP 1.

Tylko Huragan zapunktował, porażki Sokoła, Płomienia i Kormorana

PIŁKA NOŻNA. Huragan Morąg to jedyny zespół z kompletem zwycięstw w rundzie wiosennej w grupie 2 klasy okręgowej. Pierwszy raz w tym roku przegrał Sokół Ostróda. Przegrały też Płomień Turznica i Kormoran Zwierzewo.

Musisz przeczytać

Nie będzie debaty przed drugą turą, tylko Rafał Dąbrowski był zainteresowany

OSTRÓDA. Nie przeprowadzimy debaty kandydatów przed drugą turą wyborów na urząd burmistrza Ostródy. Zainteresowanie udziałem wyraził Rafał Dąbrowski. Sztab Ryszarda Kowalskiego nie udzielił nam odpowiedzi.

Wśród 10-latków w Pucharze Tymbarku najlepsi uczniowie ostródzkiej SP 1

PIŁKA NOŻNA. Kolejne kategorie wiekowe wchodzą do gry w Pucharze Tymbarku. Na stadionie miejskim w Ostródzie grali piłkarze z kategorii U-1. Wśród pięciu szkolnych reprezentacji najlepiej zagrała SP 1 Ostróda.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie