SportCezary Januszkiewicz zaaplikował trzy gole Czarnym i Huragan pewnie...

Cezary Januszkiewicz zaaplikował trzy gole Czarnym i Huragan pewnie zwyciężył

-

PIŁKA NOŻNA. Jedenaście goli w ostatnich dwóch zwycięskich meczach ligowych zdobyli piłkarze Huraganu Morąg. W 11. kolejce spotkań grupy 2 klasy okręgowej morążanie rozbili 5:0 z Czarnych Rudzienice.

W pierwszej części gry piłka dwa razy wpadła do bramki po strzałach piłkarzy z Morąga / Fot. Mariusz Gardecki

Trener Tomasz Sambor na trybunach po czerwonej kartce w jednym z meczów, a na ławce trenerskiej były szkoleniowiec Huraganu Andrzej Malesa. Jeden obserwował ze stadionowych krzesełek, a drugi z ławki. Obserwowani z dwóch stron morążanie zrealizowali cel jakim były trzy punkty.

– Mecz od początku był pod naszą kontrolą, było widać różnice w graniu piłką, w budowaniu akcji i zdobywaniu bramek – skomentował Tomasz Sambor, trener Huraganu na klubowym portalu www.huraganmorag.pl

Piłkarze z Morąga w ostatnich tygodniach imponują skutecznością pod bramką rywali. Wcześniej jednak dostali kubeł zimnej wody na głowy, kiedy przegrali z beniaminkiem Wałszą Pieniężno 1:6. Jednak już tydzień później zrehabilitowali się i wysoko (6:1) rozgromili na wyjeździe Kormorana Zwierzewo. W sobotę podopieczni trenera Sambora poszli za ciosem i również różnicą pięciu bramek wygrali kolejny mecz. Podczas rywalizacji z Czarnymi Rudzienice na stadionie miejskim przy ul. Żeromskiego w Morągu gospodarze od początku narzucili swoje warunki gry. Morążanie zdecydowanie szybciej poruszali się po boisku, mieli pomysł na grę i niemal w każdym elemencie piłkarskiego abecadła przewyższali ekipę z gminy Iława o klasę. Zresztą jak się ma w składzie takich piłkarzy, którzy strzelają i bronią jak Cezary Januszkiewicz to nie ma powodów do obaw. Piłkarz Huraganu trzykrotnie pokonał golkipera z Rudzienic.

Czarni tylko swojemu bramkarzowi mogą zawdzięczać to, że nie przegrali w Morągu w rozmiarach dwucyfrowych. Gospodarze natomiast w defensywie mieli niewiele pracy i zagrali na zero z tyłu.

– Chłopakom należą się duże brawa i słowa pochwały za realizację założeń i celów przedmeczowych – dodał trener Sambor. – Strzeliliśmy pięć bramek, zagraliśmy na zero z tyłu. Cieszymy się z trzech punktów i wprowadzania kolejnych młodych zawodników do zespołu.

Huragan Morąg - Czarni Rudzienice 5:0 (2:0)
Bramki dla Huraganu: Cezary Januszkiewicz 3, Piotr Zaleski, Igor Koć