FotoreportażPingpongowe dzieci z Warmii i Mazur na turnieju w...

Pingpongowe dzieci z Warmii i Mazur na turnieju w Ostródzie zakończyły rok [FOTO]

-

- Reklama -

TENIS STOŁOWY. To już dobra kilkuletnia świecka tradycja w Ostródzie. W hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji najmłodsi tenisiści stołowi z Warmii i Mazur na turnieju świąteczno-noworocznym zakończyli sportowy rok 2023.

Liczna grupa wychowanków Energa-Morliny Ostróda wystartowała w ostatnim turnieju w 2023 roku / Fot. Marcin Tchórz

Z najdalszych zakątków województwa warmińsko-mazurskiego, a nawet spoza jego granic pingpongowe dzieci przyjechały do Ostródy na ostatni w roku turniej. Okazją do zakończenia sportowej rywalizacji w sezonie 2023 był organizowany przez Energę-Morliny Ostróda turniej świąteczno-noworoczny. Około setka najmłodszych adeptów tenisa stołowego stawiło się w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Na wszystkich uczestników czekały skromne prezenty, a dla najlepszych uczestników turniejowej rywalizacji organizatorzy przygotowali puchary, vouchery na zakup sprzętu i nagrody rzeczowe.

Wyniki turnieju pokazały, że dominuje kilka stałych ośrodków jak Ostróda, Działdowo, na pingpongowej mapie Warmii i Mazur obecni w czołówce są też zawodnicy z Pisanicy, Lidzbarka, Lidzbarka Warmińskiego. Warto też zauważyć, że po latach niebytu do wojewódzkiej czołówki wracają zawodnicy ze stolicy województwa Olsztyna.

– Jak co roku od kilku lat sportowo zakończyliśmy rok w Ostródzie, tego typu zawody to okazja do podsumowania, spotkania się i podziękowania tym, którzy nas wspierają – powiedział Tomasz Krzeszewski, prezes Energa-Morliny Ostróda. – Zatem dziękujemy wszystkim wspierającym naszą działalność i na przyszłość życzymy sobie równie udanej, a może nawet lepszej kooperacji.

Doroczne pingpongowe zakończenie roku cieszy się też uwagą lokalnych samorządowców. Wśród przedstawicieli władzy byli prawie wszyscy najważniejsi: Bogdan Bartnicki, członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Andrzej Wiczkowski, starosta ostródzki, Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda.

KLASYFIKACJA TURNIEJU ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNEGO
2010-2012 dziewczęta: 1. Lena Rucińska (Wel Lidzbark) 2. Natalia Czarnecka (Dekorglass Działdowo), 3.-4.  Anna Malewicz (Mlexer Elbląg), Monika Pawłowska (AZS UWM Olsztyn); 2010-2012 chłopcy: 1. Adam Stachowiak (AZS UWM Olsztyn), 2. Aleksy Stefański (Mlexer Elbląg), 3.-4. Kajetan Tyszkowski (Energa-Morliny Ostróda), Michał Walasek (Dekorglass Działdowo); 2013-2014 dziewczęta: 1. Julia Szarmach (Energa-Morliny Ostróda), 2. Milena Stefanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński), 3.-4. Amelia Pazik (Dekorglass Działdowo), 3.-4.Gabriela Wąsik (AZS UWM Olsztyn); 2013-2014 chłopcy: 1. Antoni Szarmach (Energa-Morliny Ostróda), 2. Adam Pydynkowski (Dekorglass Działdowo), 3.-4. Antoni Sadowski, Michał Orłowski (obaj Energa-Morliny Ostróda); 2015 i młodsi: 1. Dominika Borkowska (LUKS ABC Żak Pisanica), 2. Michalina Wąsik (AZS UWM Olsztyn), 3-4. Mikołaj Kęsik (Energa-Morliny Ostróda), Dominika Czarnecka (Dekorglass Działdowo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie