RegionTysiące złotych czekają na autorów najlepszych pamiątek promujących region

Tysiące złotych czekają na autorów najlepszych pamiątek promujących region

-

- Reklama -

REGION. Po 4000 złotych czekają na twórców najlepszych pamiątek, które promować będą region Warmii i Mazur. Pamiątki powinny promować region, nawiązywać do jego bogactwa naturalnego i kulturowego.

Tegoroczna edycja konkursu organizowana jest w dwóch kategoriach / Fot. Archiwum

Konkursy na pamiątki regionu samorząd województwa warmińsko-mazurskiego organizuje od 2007 roku, więc stało się to niemal tradycją. Zarząd województwa zdecydował o przeprowadzeniu kolejnej edycji konkursu na pamiątki regionu Warmii i Mazur.

– Bardzo się cieszę, że inicjatywa spotyka się z dużym zainteresowaniem. Do tej pory wpłynęło łącznie ponad 750 prac. Jestem przekonany, że każda kolejna edycja konkursu skłania artystów do świeżego spojrzenia na nasz region, a co się z tym wiąże, wyzwala większą kreatywność, co skutkuje wysokim poziomem zgłaszanych propozycji na pamiątki regionu  – mówi Marcin Kuchciński, marszałek województwa.

Tegoroczna edycja konkursu organizowana jest w dwóch kategoriach: „Pamiątka regionu Warmii i Mazur 2024” i „Mikołaj Kopernik wybrał Warmię”. W pierwszej kategorii celem konkursu jest przygotowanie  regionalnej pamiątki, która kojarzy się z Warmią i Mazurami, symbolizuje miejscową  kulturę, tradycje, regionalne zwyczaje i nawiązuje do bogactwa naturalnego Warmii, Mazur i Powiśla. W kategorii związanej z postacią wybitnego astronoma prace konkursowe  powinny odnosić się do życia i działalności Kopernika na Warmii, promować jego dokonania oraz  miejsca związane z pobytem wielkiego uczonego w województwie warmińsko-mazurskim.

W konkursie mogą wziąć udział twórcy pamiątek regionalnych, pełnoletnie osoby fizyczne, prowadzące działalność gospodarczą oraz firmy. Szeroki jest także wachlarz możliwości wykonania prac konkursowych. To m.in. rzeźba, płaskorzeźba, grafika (w formie wydruku), ceramika, plecionkarstwo, kowalstwo artystyczne, wytwory rękodzieła artystycznego i inne wypełniające cechy pamiątki regionalnej.

NAGRODY PIENIĘŻNE CZEKAJĄ 
W pierwszym etapie konkursu w kategorii „Pamiątka regionu Warmii i Mazur” laureatom wybranym przez komisję konkursową zostaną przyznane nagrody pieniężne w wysokości: nagroda I stopnia  ̵4 tys. zł brutto, nagroda II stopnia̵  2,5 tys. zł, nagroda III stopnia̵ 1,5 tys. zł. 
W kategorii „Mikołaj Kopernik wybrał Warmię” laureatowi wybranemu przez komisję konkursową  zostanie przyznana nagroda pieniężna w wysokości 4 tys. zł. W drugim etapie konkursu, w głosowaniu internautów, zostaną przyznane w każdej kategorii główne nagrody pieniężne w wysokości 1,5 tys. zł brutto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie