EkologiaMieszkańcy nie chcieli biogazowni i nie będą jej mieli...

Mieszkańcy nie chcieli biogazowni i nie będą jej mieli w pobliżu swoich domów

-

- Reklama -

GMINA OSTRÓDA. Demokracja, przedwyborczy czas i tak zwana troska o środowisko naturalne czynią cuda. Mieszkańcy Lubajn, Nowego Siedliska i Zwierzewa dopięli swego. W Lubajnach nie wybudują im biogazowni.

W Lubajnach mieszkańcy nie będą mieć takich instalacji, ponieważ nie wybudują tam biogazowni / Fot. Marcin Tchórz

Przez kilka ostatnich miesięcy sprawa budowy biogazowni w Lubajnach zdobywała kolejnych przeciwników. Przeciwni temu pomysłowi byli mieszkańcy kilku sąsiednich miejscowości. Zjednoczyli się i głośno protestowali przeciw realizacji tej inwestycji. Przedstawiciele mieszkańców o fakcie poinformowali nawet premiera Donalda Tuska, który w niedzielę w Morągu rozpoczynał kampanię samorządową Platformy Obywatelskiej przed kwietniowymi wyborami. Prezes Rady Ministrów obiecał zająć się sprawą. Kilka dni temu do wsi pod Ostródą przyjechało kilka ekip telewizyjnych, które realizowały reportaże z Lubajn.

W czwartek dobrą informację w sprawie budowy biogazowni swoim mieszkańcom przekazał wójt gminy Ostróda.

– Wydałem decyzję o umorzeniu postępowania administracyjnego w sprawie budowy biogazowni w Lubajnach – poinformował Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda. – Z pełnym zrozumieniem dla obaw mieszkańców, od początku nie byłem zwolennikiem budowy biogazowni w Lubajnach, lecz jako organ zobligowany do wydania decyzji publicznie nie mogłem wyrazić swojej osobistej opinii.

W dalszej części oświadczenia włodarza samorządu wiejskiego gminy Ostróda czytamy: “Inwestor wycofał wniosek o wydanie decyzji środowiskowej na budowę biogazowni w Lubajnach. Jako wójt moim priorytetem zawsze było dobro mieszkańców i utrzymanie harmonii społecznej. W sytuacji, w której inwestor złożył wniosek o budowę biogazowni, a mieszkańcy wyrazili swoje obawy i sprzeciw, zdecydowałem o podjęciu dialogu z obiema stronami.

Przekonanie o konieczności ochrony środowiska, zdrowia publicznego i zrównoważonego rozwoju gminy było fundamentem mojej postawy w tej sprawie. Wielokrotnie podkreślałem te wartości podczas negocjacji z inwestorem, co przyczyniło się do osiągnięcia porozumienia i rezygnacji przez inwestora z planów budowy biogazowni w Lubajnach.

Uważam, że rezygnacja z inwestycji i wycofanie wniosku, to krok przedsiębiorcy w kierunku zażegnania konfliktu z mieszkańcami i zachowania spójności społecznej w naszej gminie.”

Decyzja środowiskowa do przeczytania TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie