RegionDziewczęta z Jurek i chłopcy z Turznicy wygrali halowe...

Dziewczęta z Jurek i chłopcy z Turznicy wygrali halowe zawody sportowo-pożarnicze

-

- Reklama -

GMINA OSTRÓDA. Po raz pierwszy w powiecie ostródzkim rozegrane zostały Halowe Młodzieżowe Mistrzostwa MDP Sportowo-Pożarnicze. Historycznymi zwycięzcami zostali: dziewczęta z OSP Jurki i chłopcy z OSP Turznica.

W Idzbarku wystartowało kilkanaście Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu ostródzkiego / Fot. Marcin Tchórz

Kilkanaście Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych pojawiło się w hali sportowej przy SP w Idzbarku na inauguracyjnych Halowych Młodzieżowych Mistrzostwach Sportowo-Pożarniczych. Organizatorem i inicjatorem pierwszej w historii powiatu ostródzkiego rywalizacji dziewcząt i chłopców z MDP była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie i jej obecny szef Rafał Napiórkowski. Aktualny komendant mocno promuje i wspiera działalność MDP przy jednostkach OSP.

Byli znamienici goście, od lewej: Gustaw Marek Brzezin, Grzegorz Kastrau, Bogdan Bartnicki i Tomasz Ostrowski / Fot. Marcin Tchórz

Dziewczęta i chłopcy na parkiecie w Idzbarku przez kilka godzin prezentowali swoje umiejętności strażackie. Pokazali, że już sporo potrafią, ale cały jest jeszcze przed nimi wiele pracy. W pierwszych zawodach powiatowych pod dachem w rywalizacji dziewcząt najlepsze były te z OSP Jurki. Na drugim miejscu były dziewczęta z OSP Brzydowo, a trzecie OSP Jarnołtowo.

Rywalizację chłopców wygrali przyszli druhowie z OSP Turznica, którzy w halowej rywalizacji wyprzedzili OSP Dąbrówno I, a na najniższym stopniu podium zmagania w Idzbarku zakończyli chłopcy z OSP Liwa.

Drużyn MDP chłopców z OSP Turznica była najlepsza w swojej kategorii / Fot. Marcin Tchórz

Klasyfikacja indywidualne dziewcząt: 1. Maja Jakusik (OSP Jurki), 2. Nadia Furtak (OSP Brzydowo), 3. Julia Stefańska (OSP Małdyty); chłopcy: 1. Igor Kościński (OSP Dąbrówno), 2. Krystian Budziński, 3. Marcel Perczyński (obaj OSP Turznica).

SKŁADY MISTRZOWSKIE 
Dziewczęta OSP Jurki: Bianka Bona, Julia Brtoszewicz, Julia Jakusik, Lena Lenkiewicz, Maja Jakusik 
Chłopcy OSP Turznica: Krystian Budziński, Marcel Perczyński, Szymon Fijas, Jan Zalewski, Kacper Sadowski.
W Idzbarku rozegrane zostały pierwsze halowe zawody sportowo-pożarnicze w powiecie ostródzkim / Fot. Marcin Tchórz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie