RegionSamorządowcy pierwszego kontaktu, dostali podziękowania z okazji Dnia Sołtysa

Samorządowcy pierwszego kontaktu, dostali podziękowania z okazji Dnia Sołtysa

-

- Reklama -

GMINA OSTRÓDA. Sołtysi pracują na pierwszej linii frontu samorządowej władzy. Najczęściej to oni pierwsi dowiadują się od swoich sąsiadów co trzeba zrobić we wsi. Samorządowcy pierwszego kontaktu świętowali z okazji Dnia Sołtysa.

Sołtysi z gminy Ostróda odebrali dzisiaj symboliczne podziękowania za swoją pracę / Fot. Marcin Tchórz

Sołtyski i sołtysi pierwsi reagują kiedy spadnie śnieg i trzeba odśnieżyć wiejskie drogi. To oni informują firmy za to odpowiedzialne, że zaistniała taka potrzeba. Interweniują często – wydawałoby się – w błahych sprawach, jednak reagują kiedy wymagają tego mieszkańcy ich sołectw. Są pierwszą instancją władzy samorządowej w terenie. Od niedawna przysługuje im dodatek do emerytury w wysokości 300 PLN jeśli byli sołtysami przez dwie kadencje.

Samorządowcom pierwszego kontaktu podziękowali przedstawiciele samorządu Gminy Ostróda / Fot. Marcin Tchórz

Na terenie gminy Ostróda jest 42 sołtysek i sołtysów. Liczba ta wzrosła w styczniu tego roku, kiedy sołtysem Szafranek w nowo powstałym sołectwie wybrana została Agnieszka Włodarczyk. W poniedziałek z okazji Dnia Sołtysa, ze swoimi współpracownikami z terenu spotkał się Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda. – Wy jesteście pierwszym ogniwem samorządowego łańcucha, z wami bezpośrednio kontaktują się mieszkańcy i dzielą się sprawami, wy macie wiedzę jakie są potrzeby waszych sołectw. Tą wiedzą dzielicie się nami i w ten sposób razem, harmonijnie możemy reagować i realizować różne projekty – powiedział wójt Fijas. – Dzisiaj dziękujemy wam za to wszystko co robicie dla swoich miejscowości i całej gminy.

Sołtyski i sołtysi z gminy Ostróda z okazji swojego święta odebrali podziękowania i symboliczne statuetki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie