KulturaZapraszamy na projekcję filmu "Klucz Wileński", w piątek w...

Zapraszamy na projekcję filmu “Klucz Wileński”, w piątek w ostródzkim CUP

-

- Reklama -

OSTRÓDA. Towarzystwo Przyjaciół Wilna i Ziemi Wileńskiej w Olsztynie serdecznie zaprasza na pokaz filmu “Klucz Wileński”. Projekcja odbędzie się w piątek (15 marca) w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie. Wstęp wolny.

Projekcja filmu “Klucz Wileński” w piątek w ostródzkim CUP / Fot. Archiwum organizatora

Film “Klucz Wileński” opowiada o losach Polaków przesiedlonych z Wileńszczyzny na Warmię i Mazury po II wojnie światowej. Produkcja powstała przy wsparciu Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego działającego przy Marszałku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, samorządów lokalnych oraz Stowarzyszenia “Wspólnota Polska”. W filmie zawiera także wątek ostródzki.

Pokaz oraz spotkanie z twórcami odbędzie się w sali konferencyjnej Centrum Użyteczności Publicznej przy ul. Jana III Sobieskiego 9. Początek w piątek (15 marca) o godz. 17. W wydarzeniu będą uczestniczyli Artur Kalicki – reżyser i autor scenariusza, dr Piotr Bojarski – historyk, inicjator powstania filmu, współproducent oraz dr Marcelina Zaniewska – kierowniczka produkcji. Wstęp na projekcję jest bezpłatny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie