SportSzczęśliwe spodenki trenera, Energa-Morliny zwycięsko zakończyła sezon I ligi

Szczęśliwe spodenki trenera, Energa-Morliny zwycięsko zakończyła sezon I ligi

-

- Reklama -

TENIS STOŁOWY. Zakończyła się runda zasadnicze rozgrywek sezonu 2023/24 w I lidze mężczyzn. Zwycięsko finiszowali pingpongiści Energi-Morliny Ostróda. Wygrali derby Warmii i Mazur, a teraz zagrają w barażach o Superligę.

Kacper Petaś w derbach Warmii i Mazur wywalczył 2,5 punktu / Fot. Marcin Tchórz

Trzecia w pierwszoligowej tabeli drużyna Energi-Morliny na koniec sezonu zasadniczego w derbach województwa zmierzyła się drugimi dotychczas rezerwami Dekorglassu. Przed meczem było wiadomo, że bez względu na wynik ostródzianie zagrają w barażach o awans do Superligi. Regulamin rozgrywek nie pozwalał na to zespołowi z Działdowa, którego pierwsza drużyna występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zatem w ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego celem obu ekip – zgodnie z zasadami fair play – był rywalizacja o zwycięstwo.

Aleksander Majchrzak tym razem bez punktu / Fot. Marcin Tchórz

W hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji tuż przed meczem okazało się, że spodenek meczowych zapomniał zabrać Kacper Petaś. Na szczęście z pomocą przyszedł trener Tomasz Sposób, który pożyczył zawodnikowi część sportowej odzieży. Pożyczone spodenki przyniosły szczęście Petasiowi, wychowanek ostródzkiego klubu już dawno nie był tak skuteczny. Petaś w derbach Warmii i Mazur zdobył komplet zwycięstw. Tym razem w ekipie Energi-Morliny nie poradził sobie Aleksander Majchrzak, zastępujący wracającego po kontuzji Michała Małachowskiego. Bliski wygranej był w pojedynku z 16-letnim Mateuszem Sakowiczem, jednak dwukrotny medalista mistrzostw Europy kadetów w pięciu setach pokonał ostródzianina. Zespół Energi-Morliny odniósł trzynaste zwycięstwo w sezonie 2023/24.

Podopieczni trenera Sposoba ligę zakończyli na 2. miejscu i w barażach o Superligę zmierzą się z mistrzem grupy południowej I ligi Villa Verde Olesno.

Energa-Morliny Ostróda - Dekorglass Działdowo II 6:4 
Punkty dla Energi-Morliny: Kacper Petaś 2,5; Łukasz Sokołowski 2, Kuba Kwapiś 1,5
Fot. Archiwum pzts.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie