SportDwa oblicza Sokoła w sparingu z Concordią, ostródzianie zagrali...

Dwa oblicza Sokoła w sparingu z Concordią, ostródzianie zagrali na remis

-

PIŁKA NOŻNA. Dwie jedenastki Sokoła, w ustawieniu 4-4-2. Do przerwy ostródzianie dominujący, a w drugiej połowie skuteczna Concordia. Sobotni sparing Trójkolorowych zakończył się remisem.

Wynik spotkania w meczu z Concordią otworzył Dawid Kasprzyk (z lewej) / Fot. Marcin Tchórz

Czwórka w linii obronnej, w środku dostrzegalny romb zbudowany z kolejnych czterech zawodników. Od pierwszego gwizdka Sokół w teoretycznie silniejszej jedenastce, której można by się spodziewać na inaugurację wiosny w pierwszy weekend marca. W wyjściowym składzie wystawionym przez trener Janusza Bucholca m.in. Damian Lubak. Ale nie jemu dane było rozgrywać pierwsze skrzypce w konfrontacji z elbląską Concordią. Jednak miał spory udział przy pierwszym golu dla Sokoła. To jego podanie otworzyło drogę do bramki Dawidowi Kasprzykowi. Najlepszego napastnika z Ostródy próbował ubiec bramkarz “Słoników”, ale popełnił błąd techniczny, wykorzystał to król strzelców Sokoła i w 3. min strzelił na 1:0 do pustaka.

Piłkarze z Ostródy zaczęli odważnie i agresywnie, szybko zdominowali gości na sztucznej trawie przy 3 Maja. Za chwil kilka elblążanie mogli doprowadzić do remisu, ale nieskuteczny pod bramką Norberta Florczaka był Joao Augusto, który kilka lat temu występował w jeszcze trzecioligowym Huraganie Morąg. Od 20. min było 2:0 dla gospodarzy, po szybkiej wymianie piłki przez ostródzian i asyście Łukasza Świętego piłkę do siatki z 11 metrów skierował Mateusz Furman. Mimo dominacji było to koniec zdobyczny strzeleckich ostródzian w tym spotkaniu.

Po przerwie błąd piłkarzy Sokoła przy rozegraniu rzutu rożnego przez Concordię i elblążanie zdobyli kontaktowego gola. Druga jedenastka Trójkolorowych zaprezentowała się słabiej na tle rozpędzonych piłkarzy z Elbląga. Goście w 68. min wykorzystali kolejne niechlujstwo w ustawieniu Sokoła i po zagraniu równolegle do bramki podanie przeciął Mateusz Jońca i strzelił na 2:2. Trzy tygodnie przed startem rundy wiosennej Sokół zremisował z rywalem z tej samej grupy rozgrywkowej.

Sokół Ostróda - Concordia Elbląg 2:2 (2:0)
1:0 - Kasprzyk (3), 2:0 - Furman (20), 2:1 - (57) 2:2 - (68)
Sokół: Florczak – Pawluczuk, Porębski, Klimek, Kwiencar, Mościcki, Kiełtyka, Furman, Święty, Kasprzyk, Lubak oraz Leszczyński, Szałkowski, Morawski, Błaut, Grudniewski, Dowgiałło, Musiński, Mielnik, Stefański, Banul, Kopacz