SportJedynka KODO 18 minut w osłabieniu, ale pokonała akademików...

Jedynka KODO 18 minut w osłabieniu, ale pokonała akademików w Gdańsku

-

PIŁKA RĘCZNA. Skuteczność lepsza, ale jeszcze do poprawki. Dostali dziewięć kar dwuminutowych. Mimo tego drugoligowcy Jedynki KODO Morąg wygrali w Gdańsku i są w grze o awans do I ligi.

Sześć bramek i sześć asyst w meczu z AZS Fahremheit Gdańsk zanotował Bartosz Idzikowski / Fot. Marcin Tchórz

Szczypiorniści z Morąga idą łeb w łeb z prowadzącym w tabeli II ligi Samborem Tczew. Lider z Pomorza i wicelider z Morąga po 17 rozegranych meczach maja po 45 punktów. Który zespół wygra sezon zasadniczy nie wiadomo, ale oba muszą się mieć na baczności, bo po piętach depcze im trzeci AZS AKW Bydgoszcz (43 pkt.).

Podczas 17. kolejki spotkań morążanie wybrali się do Gdańska i tam zmierzyli się z AZS Fahrenheit. W małej sali w Trójmieście tym razem trudniejsza była rywalizacja z dwójka arbitrów niż z rywalami na parkiecie. Wciąż jeszcze sporo do życzenia pozostawiała skuteczność podopiecznych Krzysztofa Farjaszewskiego. Mimo tego szczypiorniści Jedynki KODO szybko uregulowali sytuację na parkiecie i uzyskali kilkubramkową przewagę. Na przerwę schodzili prowadząc różnicą sześciu trafień. W drugiej połowie zespół morąski miał mecz pod kontrolą, bardzo dobrze goście grali w obronie. W całym spotkaniu defensywa Jedynki KODO najtrudniejsze chwile przeżywała kiedy musiał bronić w czwórkę po kolejnych wykluczeniach. W sumie morążanie dostali dziewięć dwuminutowych kar i w sumie przez 18 minut grali w osłabieniu. Spory udział w ostatecznym sukcesie morążan miał rozgrywający Bartosz Idzikowski. Miał mega skuteczność, sześć z siedmiu jego rzutów zakończyło się zdobyciem bramki, a do tego dołożył sześć asyst. Bez względu na kary szczypiorniści z Morąg odnieśli kolejne zwycięstwa i szykują się na dwa mecze, które zagrają we własnej hali.

– Mecz był pod nasza kontrolą od pierwszej do ostatniej minuty – podsumował trener Farjaszewski. – Wciąż mamy kłopoty z wykorzystywaniem sytuacji stuprocentowych, ale było widać poprawę naszej skuteczności pod bramką rywala w porównaniu do wcześniejszych meczów. Trochę sędziowie nam utrudnili zadanie, bo dostaliśmy aż dziewięć kar. Ale pracujemy dalej i w po świętach czekają nas dwa mecze u siebie. Korzystając z okazji naszym sympatykom wszystkiego najlepszego na święta.

W najbliższych dwóch spotkaniach Jedynka KODO w Morągu podejmie SPR Wybrzeże Gdańsk i SMS ZPRP II Kwidzyn.

AZS Fahrenheit Gdańsk – Jedynka KODO Morąg 27:32 (11:17)