POWIAT OSTRÓDZKI. Na parking pod ostródzkim szpitalem zajechały dwa nowe mercedesy sprintery. To ostatni zakup spółki, dofinansowany ze środków rządowych. Nowe karetki kosztowały ponad 1,2 miliona złotych.

Na zakup dwóch nowych ambulansów ostródzki szpital wydał ponad 1,2 mln zł / Fot. Archiwum szpitala

Szpital w Ostródzie od 1 grudnia dysponuje pięcioma karetkami. Najstarszy samochód służący do ratowania ludzkiego życia w szpitalnej flocie został wyprodukowany w 2020 roku. Dwa najnowsze zakupy powiatowej placówki zdrowia, które na parking pod szpitalem przyjechały w piątek to mercedesy sprintery.

– Właśnie otrzymaliśmy zamówione ambulansy, karetka typu P (podstawowa – red.) przeznaczona jest do punktu w Gierzwałdzie – informuje Jacek Dudzin, prezes szpitala w Ostródzie S.A. – Drugi ambulans typu S (specjalistyczny) będzie stacjonował w Ostródzie. Oba samochody posiadają bardzo dobre, nowoczesne wyposażenie.

Na zakup dwóch mercedesów sprinterów z rocznika 2023 szpital w Ostródzie wydał ponad 1,2 mln zł. Ostródzki szpital otrzymał dofinansowanie w związku z uczestnictwem w rządowym programie pomocy Ukrainie. Wcześniej dwie karetki z placówki zdrowia w Ostródzie zostały przekazane stronie ukraińskiej.

– Te środki otrzymało Starostwo Powiatowe w Ostródzie, które przekazało nam na rzeczowy zakup – dodaje prezes Dudzin.

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Blisko 100 uczniów wybrało się na ryby nad Kanał Ostródzko-Elbląski [FOTO]

WĘDKARSTWO. Mimo że padał deszcz blisko setka młodych wędkarzy przyjechała na ryby do gminy Miłomłyn. Na Kanale Ostródzko-Elbląskim rozegrane zostały mistrzostwa Warmii i Mazur w wędkarstwie spławikowym.

Z piłkarskiego piekła do nieba poszybował Sokół na boisku w Turznicy

PIŁKA NOŻNA. Prowadzić do przerwy 3:0 i zakończyć mecz porażką. Wygrać mimo takiej sobie gry. Siedem bramek. To wszystko było do zobaczenia w derbach powiatu ostródzkiego między Płomieniem a Sokołem.

LKS Tyrowo wysoko pokonał Kormorana, trwa zwycięska passa MKS Miłakowo

PIŁKA NOŻNA. Przez 43 minuty na boisku w Bynowie piłkarze LKS Tyrowo przeważali, ale nie mogli zdobyć gola. Zdobyli bramkę do szatni i później już poszło. Tymczasem siódme z kolei trzy punkty zdobył MKS Miłakowo.

“Rybka” zaczął, “Kalwa” skończył, Kormoran wygrał w Morągu, Unia zlała Tęczę

PIŁKA NOŻNA. Niemożliwe nie istnieje. Pokazali to walczący o pozostanie w klasie okręgowej piłkarze Kormorana Zwierzewo, pokonując na wyjeździe Huragan Morąg. Dziewiętnastą porażkę w sezonie poniosła Tęcza Miłomłyn.

Grunwald I liderem w walce o mistrzostwo, Budom ściga się z Grunwaldem II

TENIS STOŁOWY. Trudno powiedzieć kto zostanie drużynowym mistrzem Ostródy. Minimalne różnice są między prowadzącymi w I lidze ALTS Grunwaldem I, Polkardem i Faltyjankami. Podobnie sytuacja ma się w II lidze.

W sobotę Noc Muzeów na Polach Grunwaldu i w Galerii Sztuki Grunwaldzkiej

GMINA GRUNWALD. Nocne zwiedzanie muzeum? Czemu nie, tym bardziej, że za darmo. Taką okazję będą mieli goście, którzy w sobotę (11 mają) przybędą do Muzeum Bitwy pod Grunwaldem na doroczną Noc Muzeów.