SportNa świątecznym turnieju dzieci pograły w hali i trener...

Na świątecznym turnieju dzieci pograły w hali i trener rozstał się z Kormoranem

-

PIŁKA NOŻNA. Ostatni w tym roku halowy turniej piłkarski w gminie Ostróda rozegrały dzieci z sześciu drużyn. W hali w Idzbarku maluchy pobiegały za piłką, wygrał zespół ze Smykówka, ale najważniejsza była dobra zabawa na parkiecie.

W turnieju świątecznym wystąpiło sześć drużyn piłkarskich / Fot. Archiwum organizatora

Góra Idzbark, Płomień Turznica, Kormoran Zwierzewo, Iskra Smykówko, Grunwald Gierzwałd i Sokół Ostróda wystartowały w Świątecznym Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Ostróda. Mimo że zawody rozgrywane były w bożonarodzeniowym czasie, to młodzi adepci piłki kopanej na parkiecie grali na maksa. Maluchy dawały siebie 100 procent, a momentami jeszcze więcej. Czasami zdarzały się łzy po meczach zakończonych porażkami, jednak najczęściej na parkiecie można było dostrzec małych piłkarzy, pozytywnie nastawionych zawodników, którzy dodawali sobie pozytywnej energii.

Podczas kilku godzin zmagań na parkiecie hali w Idzbarku najlepszy końcowy dorobek punktowy mieli podopieczni Rafała Kaliszewskiego z Iskry Smykówko. W ostatecznej rozgrywce okazali się lepsi od drugiej w klasyfikacji drużyny Góry Idzbark. Trzecie miejsce zajęli piłkarze Sokoła Ostróda.

Adrianowi Gęstwickiemu (trzeci z prawej) podziękował m.in. Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda (drugi z prawej) / Fot. Archiwum organizatora

Dla większości uczestników turniej w Idzbarku był piłkarskim zakończeniem roku. Symboliczny wymiar zawody będą miały dla trenera Adriana Gęstwickiego. Popularny “Gęsty”, prywatnie znawca gwary lubawskiej, podczas Świątecznego Turnieju Halowej Piłki Nożne ostatni raz poprowadził drużynę AP Kormorana Zwierzewo. Po zakończeniu rywalizacji szkoleniowcowi podziękowali rodzice dzieci, które trenował oraz obecny w hali Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda.

“Gęsty” pożegnał się ze swoimi podopiecznymi, z których prowadził od początku / Fot. Archiwum organizatora