SportW czwartym sparingu piłkarze Sokoła strzelili cztery gole i...

W czwartym sparingu piłkarze Sokoła strzelili cztery gole i wygrali z DKS

-

PIŁKA NOŻNA. Czwartoligowy DKS Dobre Miasto był czwartym sparingpartnerem Sokoła podczas letnich przygotowań. Na boisku przy ul. Plebiscytowej ostródzianie do przerwy ustalili wynik meczu.

Na boisku przy ul. Plebiscytowej piłkarze Sokoła Ostróda strzelili cztery gole ekipie DKS Dobre Miasto / Fot. Marcin Tchórz

Przed środowym spotkaniem kontrolnym piłkarze trzecioligowego Sokoła poznali rywala w rundzie wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski. Los na tym szczeblu pucharowej rywalizacji skojarzył ostródzian z najlepszym zespołem naszego regionu w klasie okręgowej Płomieniem Turznica. Spotkanie rozegrane zostanie 30 lub 31 lipca na boisku w Turznicy. Zatem piłkarzy Sokoła czeka pucharowy maraton, ponieważ kilka dni wcześniej (27 lipca) czeka ich wyjazdowy mecz Pucharu Polski z GKS Jastrzębie. Ale to dopiero za dwa tygodnie.

Tymczasem w środę na boisku przy ul. Plebiscytowej w kolejny elegancki outfit zaprezentował trener ostródzian Dominik Bednarczyk. Poza tym na razie w Sokole niewiele zmian. Oprócz zakontraktowanych przed tygodniem trzech piłkarzy nie pojawił się nikt nowy w składzie Trójkolorowych na sezon 2022/23. Trener Sokoła rozpoczął jedenastką zbliżoną do tej jaka wyszła w sobotę na Zawiszę Bydgoszcz (porażka 1:5). Jednak tym razem rywal był z niższej półki, to i ostródzcy piłkarze mieli więcej miejsca i czasu na operowanie piłką. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Nie minęło bowiem 20 minut, a zespół w koszulkach z jachtem na piersiach prowadził 3:0. A przed przerwą trzecioligowcy z Ostródy dołożyli czwartego gola.

Na drugą część gry ostródzki szkoleniowiec wymienił sporą część składu. Na tle czwartoligowców zmiennicy prezentowali się dość przyzwoicie, choć nie było już płynności w grze. Piłkarze Sokoła mieli przewagę, raz nawet po ich akcji piłka odbiła się od słupka do słupka, ale nie przekroczyła linii bramkowej. Parę razy okazje do interwencji mieli bramkarz oraz obrońcy ostródzkiego zespołu. Na murawie w barwach Sokoła pojawił się też wychowanek AP Ostróda 18-letni Mateusz Błaut, który stara się wrócić do formy po kontuzji stawu kolanowego. Piłkarze Sokoła pokonali 4:0 podopiecznych byłego piłkarza ostródzkiej drużyny Macieja Szostka.

Sokół Ostróda – DKS Dobre Miasto 4:0 (4:0)

W sobotę (16 lipca) o godz. 10 tez na boisku przy Plebiscytowej Sokół zagra kolejny test mecz. Piątym sparingpartnerem ostródzian będzie trzecioligowa Gedania Gdańsk.