SportRok nowy, ale w rozgrywkach ALTS po staremu, Erjot...

Rok nowy, ale w rozgrywkach ALTS po staremu, Erjot odjeżdża rywalom

-

TENIS STOŁOWY. Amatorzy pingpongowej rywalizacji po przerwie świąteczno-noworocznej wznowili walkę o ligowe punkty. W rozgrywkach ALTS niepokonany pozostaje olsztyński Erjot Plandeki I.

Pingpongiści Grunwaldu czają się na 4. miejscu, ale mają punktową stratę do podium / Fot. Wojciech Chrząszcz

Zespoły z pierwszych pięciu miejsc Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego organizowanej przez Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji będą walczyć o miejsca na podium. Aczkolwiek wydaje się, że powoli wszystkim rywalom odjeżdża pociąg pod szyldem Erjot Plandeki I. Olsztynianie, którzy bronią tytułu drużynowych mistrzów Ostródy, przyspieszyli w nowym roku. Podczas pierwszego noworocznego grania w hali OCSiR pingpongiści z Olsztyna zagrali dwa spotkania (jedno awansem) i oba wysoko wygrali. Robert Radzikowski i spółka zgodnie z ligową rozpiską spotkali się z Morlinami IV i planowo wygrali. Niespecjalnie zmęczeni zagrali awansem drugi mecz i rozgromili Flesz 10:0. Po tych zwycięstwach Erjot Plandeki umocnił się na 1. miejscu i z kompletem zwycięstw ma pięciopunktową przewagę nad drugim w tabeli Auto Serwis Iława Team.

A wspomniani iławianie nowy rok również rozpoczęli z przytupem. Ich pierwszym rywalem w 2023 roku był zespół Boxy Szczęścia OTSK Ostróda. Wiceliderzy szybko zainkasowali komplet punktów. Bez kłopotów swoje mecze ligowe wygrali też pingpongiści z miejsc 3.-4. – Radisson Blu, GKS Grunwald i OSK Świt – między którymi zapewne rozstrzygnie się walka o najniższy stopień podium na koniec rozgrywek ALTS.

Wyniki 8. kolejki ALTS: Geo-Info Morąg - GKS Grunwald 2:8, OSK Świt - EM Ostróda 7:3, Erjot Plandeki I - Morliny IV 9:1, Boxy Szczęścia OTSK Ostróda - Auto Serwis Iława Team 2:8, Servo Ostróda - Flesz 7:3, Radisson Blu - Szybcy i Wściekli 10:0. Mecz rozegrany awansem: Erjot Plandeki I - Flesz 10:0.