SportW Morągu wicelider rozgromił ekipę z Czerska, ósme zwycięstwo...

W Morągu wicelider rozgromił ekipę z Czerska, ósme zwycięstwo Jedynki KODO

-

PIŁKA RĘCZNA. Trwa zwycięska passa szczypiornistów morąskiej Jedynki KODO. W 9. kolejce spotkań grupy 2 II ligi morążanie we własnej hali na spokoju pokonali Handball Czersk.

Grzegorz Giżyński (nr 15) w meczu z ekipą Handball Czersk rzucił 5 bramek / Fot. Marcin Tchórz

Pierwsza trójka – taki cel swoim podopiecznym wyznaczył trener Krzysztof Farjaszewski na sezon 2022/23. Na razie piłkarze ręczni morąskiej Jedynki KODO są na dobrej drodze do realizacji tego zadania. Po dziewięciu kolejkach spotkań drugoligowcy z Morąga dobrze się bawią w obecnych rozgrywkach i pokonują kolejne przeszkody.

Najlepsza drugoligowa publiczność, kibice Jedynki KODO w liczbie blisko 300 wypełnili trybuny hali Szkoły Podstawowej nr 1. Podopiecznych duetu trenerskiego Farjaszewski/Tomasz Kisielewski wspierała też nowa klubowa maskotka. Z taką pomocą ósme ligowe zwycięstwo było jakby obowiązkowe. I jeżeli ktoś mógł mieć co do tego wątpliwości, to może było to 4. min, kiedy goście prowadzili 2:1. Jednak przez kolejnych sześć minut bramki rzucali tylko morążanie i Jedynka KODO jak pociąg ekspresowy odjechała rywalom. Później dokładająca kolejne trafienia interwałami drużyna z Czerska rzuciła trzecią bramkę i ponownie miała w tym elemencie sześciominutową przerwę. A morążanie skuteczni w obronie i wreszcie celnie rzucający na bramkę przeciwników powiększali przewagę. Na przerwę zeszli z zapasem 8 trafień.

Pięć razy bramkarza zespołu gości pokonał Patryk Buluk (nr 24) / Fot. Marcin Tchórz

W drugiej części gry gospodarze niesieni dopingiem swoich fanów jeszcze lepiej bronili, może ciut obniżyli skuteczność w ataku. Mimo tego, na tle gości z krótką ławką rezerwowych i szybko zniechęconych do gry, Jedynka KODO jeszcze powiększyła przewagę bramkową i pewnie sięgnęła po ósme ligowe zwycięstwo. Słabość rywali doskonale wykorzystał najskuteczniejszy w morąskim zespole Grzegorz Kozłowski, rzucił 9 bramek i wskoczył na 1. miejsce w klasyfikacji strzelców II ligi z 69 trafieniami.

Ósmy zawodnik Jedynki KODO Morąg, nowa klubowa maskotka przyniosła szczęście morąskim szczypiornistom / Fot. Marcin Tchórz

– Nareszcie do dobrej gry w obronie dołożyliśmy skuteczność pod bramką rywali – powiedział Krzysztof Farjaszewski, trener Jedynki KODO. – Sporo o tym przed meczem rozmawialiśmy i popracowaliśmy nad tym elementem. Wreszcie to zagrało w tym spotkaniu. Dziękujemy naszym kibicom, którzy nas licznie wspierają, a czasami na wyjazdach jest ich więcej od sympatyków gospodarzy. Przed nami jeszcze dwa mecze, w tym zamykający 2022 rok w naszej hali z liderem z Bydgoszczy, na który już zapraszamy w ostatni weekend przed świętami.

Kibice Jedynki KODO są nieocenieni, dlatego na meczach mogą liczyć nie tylko zwycięstwa / Fot. Marcin Tchórz
Jedynka KODO Morąg – Handball Czersk 34:22 (18:10)
Jedynka KODO: Plak, Majek – Latarski (2), Kopówka, Idzikowski, Kozłowski (9), Golon, Gulczyński, Giżyński (5), Cudzewicz (5), Deptuła, Robak (4), Pecyna (1), Buluk (5), Rogala (3)