SportVel ucieka znad strefy spadkowej, bramkarz Góry strzelił pięć...

Vel ucieka znad strefy spadkowej, bramkarz Góry strzelił pięć bramek

-

- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

PIŁKA NOŻNA. Niedziela bez porażek naszych drużyn w klasie A. Wygrał Vel Dąbrówno, który pnie się w górę tabeli. W klasie B Artur Drozd, bramkarz Góry Idzbark zagrał w polu i strzelił pięć bramek.

Amadeusz Witt (przy piłce) strzelił drugą bramkę dla Iskry Smykówko / Fot. Marcin Tchórz

Wszyscy A-klasowicze z naszego regionu zapunktowali w niedzielnych spotkaniach. W grupie 4 po siódme zwycięstwo w sezonie sięgnęli piłkarze Velu. Zespół z Dąbrówna na wyjeździe zmierzył się z Małym Jeziorakiem Iława. – W pierwszej połowie przeważali gospodarze, ale zakończyła się ona remisem 1:1 – powiedział Dawid Szpejna, grający trener Velu. – Spięliśmy się na drugą połowę, zabraliśmy się do roboty i strzeliliśmy jedną bramkę.

Vel wygrał z Małym Jeziorakiem 2:1, a zwycięskie bramki dla zespołu z Dabrówna strzelili Dawid Jaroszewski i Paweł Zdrojewski. W tej samej grupie w niedzielę na boisku we Frygnowie Grunwald Gierzwałd podejmował prowadzący w tabeli MKS Działdowo. Lider stracił punkty, ponieważ spotkanie zakończyło się remisem 0:0.

Wcześniej dramatyczna była końcówka spotkania w grupie 2 klasy A na boisku w Łukcie. Tam Warmiak grał z Piastem Wilczęta. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a jedynego gola dla Warmiaka zdobył Piotr Popielarski. W doliczonym czasie gry bohaterem Łukty został bramkarz gospodarzy Axel Lipton, który obronił rzut karny.

KLASA B

Bracia Drozd z Góry Idzbark są postrachem bramkarzy w grupie 2. Zespół z gminy Ostróda na wyjeździe zagrał z Zagładą Lisów i bracia – Artur i Paweł – zrobili sobie wyścig na gole. Lepszy okazał się nominalny bramkarz Góry Artur Drozd. Tym razem zamiast stanąć między słupkami zagrał w polu i pięć razy posłał futbolówkę do bramki Zagłady. Drugi z braci dołożył dwa gole i Góra wygrała 7:3. – Już do przerwy załatwiliśmy temat, bo prowadziliśmy 5:1, Artur praktycznie czego się dotknął to wpadało do bramki – powiedział Witold Bojar, prezes Góry. – Stawiamy na radość z gry w piłkę i ta na razie jest, do tego dużo kibiców na naszych meczach w Idzbarku. I to chodzi.

Czarni Małdyty przegrali na boisku w Zajezierzu z Polonią Markusy / Fot. Archiwum

W tej samej grupie nie powiodło się Czarnym Małdyty. Na boisku w Zajezierzu przegrali 2:6 z Polonią Markusy.

Nasze drużyny nie zdobyły punktów w grupie 3. Mewa Smykowo nie pojechała na mecz z Olimpią Kisielice i zapewne zostanie ukarana walkowerem. Natomiast z kilkunastominutowym poślizgiem rozpoczął się mecz w Smykówku. Tam Iskra podejmowała GKS LZS Szymbark. Tymczasem jeden z podstawowych piłkarzy Iskry wybrał się na ten mecz do Szymbarka, w porę jednak został zawrócony z błędnej destynacji i początek meczu trochę się opóźnił.

Iskra dobrze zaczęła mecz z GKS LZS Szymbark, ale zeszła z boiska pokonana / Fot. Marcin Tchórz

Na ławce rezerwowych gospodarzy było tylko dwóch piłkarzy i pierwszy musiał już wejść na boisko w 13. min. Za kilka chwil był rzut karny i z 11 metrów na 1:0 dla Iskry strzelił Damian Piejdak. W 30. min gospodarze szybko rozegrali piłkę, ostatni dostał ją Amadeusz Witt, strzelił w kierunku dalszego słupka i było 2:0. Zaczęło się pięknie, ale finisz był opłakany, ponieważ Iskra przegrała 3:5. Trzeciego gola dla gospodarzy strzelił Marcin Kostiok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze posty

Cztery medale z młodzieżówki dla Energi-Morliny, mistrz Polski Michał Małachowski

We wszystkich konkurencjach na podium Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Szczawnie Zdroju stanęli pingpongiści Energa-Morliny Ostróda. Zdobyli cztery medale, a deblowym mistrzem został Michał Małachowski.

Tęcza i Miłakowo gonią Wałszę, Tyrowo ograło Warmiaka, Iskra pokonała Wel

Im bliżej finiszu ligowych rozgrywek, tym lepiej strzelają nasi piłkarze w klasach A i B. Siedem zwycięskich bramek strzeliła Tęcza Miłomłyn, pięć LKS Tyrowo tylko trzy MKS Miłakowo.

Nasi słabo zagrali w okręgówce, kolejne porażki Płomienia i Kormorana

Kłopoty kadrowe Płomienia Turznica w meczu z Zatoką Braniewo zakończyły się drugą z kolei porażką ekipy z gminy Ostróda. Bez cudu nad Drwęcą w Nowym Mieście Lubawskim przegrał Kormoran Zwierzewo.

Jakub Żegunia w Świnoujściu zdobył wicemistrzostwo Polski seniorów

Poprawił kondycję, siła poszła w górę, wróciła chęć do walki i jest srebrny medal. Jakub Żegunia z Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate zdobył wicemistrzostw Polski seniorów.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Na razie bez zwycięstw ostródzkich drużyn na turnieju 12-latków Ostróda Cup

Szesnaście zespołów rywalizuje na stadionie miejskim przy ul. 3 Maja na turnieju 12-latków Ostróda Cup. Młodzi piłkarze mają za sobą rozgrzewkowy piątek. Zespoły ostródzkie nie wygrały meczu.

Ostródzka „Czwórka” ma patrona zbiorowego, nosi imię Polskich Olimpijczyków

Przez lata była najbardziej usportowioną szkołą podstawową w mieście. Jej uczniowie zdobywali medale mistrzostw Polski w różnych dyscyplinach. Od piątku "Czwórka" nosi imię Polskich Olimpijczyków.

Musisz przeczytać

Cztery medale z młodzieżówki dla Energi-Morliny, mistrz Polski Michał Małachowski

We wszystkich konkurencjach na podium Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Szczawnie Zdroju stanęli pingpongiści Energa-Morliny Ostróda. Zdobyli cztery medale, a deblowym mistrzem został Michał Małachowski.

Tęcza i Miłakowo gonią Wałszę, Tyrowo ograło Warmiaka, Iskra pokonała Wel

Im bliżej finiszu ligowych rozgrywek, tym lepiej strzelają nasi piłkarze w klasach A i B. Siedem zwycięskich bramek strzeliła Tęcza Miłomłyn, pięć LKS Tyrowo tylko trzy MKS Miłakowo.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie