BiznesOstródzki R-GOL ma nowe wsparcie i szykuje się na...

Ostródzki R-GOL ma nowe wsparcie i szykuje się na europejską ekspansję

-

OSTRÓDA. Firma R-GOL, wiodący dystrybutor specjalistycznego sprzętu piłkarskiego w Europie Środkowej i Wschodniej, będzie wspierany przez fundusz Innova Capital, w dalszym dynamicznym rozwoju.

W rodzinie siła, od lewej: Marcin, Jerzy, Marek, Wojciech i Tomasz Radziwon / Fot. Archiwum

Innova obejmie większościowy pakiet w spółce, a Marcin Radziwon, założyciel R-GOL pozostanie zaangażowany jako Prezes Zarządu i udziałowiec. Dzięki transakcji, Innova rozszerza swoje portfolio o kolejną inwestycję w sektorze technologicznym, tym razem w obszarze wyspecjalizowanego e-commerce. Będzie to druga transakcja zrealizowana w ramach funduszu Innova/7, który w ostatnim zamknięciu przekroczył ponad 324 mln euro.

Pozyskanie inwestora przyczyni się do przyspieszenia rozwoju polskiej spółki, która z sukcesem podbija europejski rynek. Piłka nożna to strategiczny element modelu biznesowego R-GOL.com, co skutkuje doskonałym zrozumieniem potrzeb klientów. Ekspercka wiedza, innowacyjność, wieloletnia współpraca z klubami oraz silna społeczność entuzjastów piłki nożnej zbudowana wokół marki sprawiają, że spółka jest kluczowym partnerem dla wiodących producentów obuwia, odzieży i akcesoriów sportowych. Firma, której siedziba mieści się w Ostródzie, została założona w 2000 r. i zatrudnia obecnie ponad 150 osób. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat spółka blisko trzykrotnie zwiększyła skalę swojej działalności, koncentrując się jednocześnie na ekspansji zagranicznej, wzmacnianiu pozycji na dotychczasowych rynkach oraz selektywnych akwizycjach, a w tym roku spodziewa się około 250 mln zł przychodów. R-GOL działa obecnie na 11 rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, będąc tym samym niekwestionowanym liderem wśród wyspecjalizowanych dystrybutorów produktów piłkarskich.

– My w R-GOL, uwielbiamy się rozwijać, konkurować, a ponad wszystko, wygrywać. Po 23 latach doszliśmy naprawdę daleko, ale wciąż jesteśmy głodni kolejnych sukcesów na europejskich stadionach. Aby nasz dalszy rozwój był możliwy, zachowując odpowiednią dynamikę, bezpieczeństwo i skuteczność, zdecydowaliśmy się połączyć siły z jakże doświadczonym w biznesie partnerem, Innova Capital” – mówi Marcin Radziwon, założyciel i Prezes Zarządu R-GOL. – Wierzę, że stworzymy jeszcze lepszą drużynę, jeszcze bardziej profesjonalny R-GOL. Jestem bardzo szczęśliwy, że nasz nowy wspólnik, to przede wszystkim ludzie z wartościami, co dla nas jest niezwykle istotne. Jednocześnie dziękuję funduszowi za zaufanie, jakim nas obdarzył. Cały nasz zespół z ekscytacją czeka na nowe wyzwanie, które przed nami w kolejnych latach. Jesteśmy gotowi do ciężkiej pracy, by dalej z pokorą wygrywać– dodaje Marcin Radziwon

– Jesteśmy podekscytowani wizją wspólnej podróży biznesowej z R-GOL. To kolejna transakcja, reprezentująca jeden z kluczowych dla nas modeli inwestowania, w ramach którego Innova wchodzi w partnerstwo z firmą rodzinną. Poza solidnymi biznesowymi fundamentami, w R-GOL urzekła nas wyjątkowa kultura organizacyjna i zespół ludzi zbudowany przez Marcina. Chcemy pomóc spółce osiągnąć jej pełny potencjał – wskazał Leszek Muzyczyszyn, Senior Partner w Innova Capital.

– R-GOL jest świetnym przykładem tego, że radość i pasję do piłki nożnej można połączyć z prężnie działającym biznesem. Wierzymy w bardzo dobre perspektywy rozwoju spółki wspierane przez szereg czynników, m.in. postępującą digitalizację i rosnące znaczenie kanału e-commerce/omnichannel, czy strategię dystrybucyjną producentów promującą specjalistycznych partnerów, takich jak R-GOL. Ponadto, widzimy potencjał w konsolidacji rynku w regionie, a we wzroście spółce może pomóc także rosnąca popularność piłki nożnej wśród kobiet – dodał Łukasz Cyran, Managing Director w Innova Capital.

Z nowym partnerem na pokładzie, spółka zamierza umocnić swoją pozycję jako niekwestionowany numer jeden w CEE oraz lider innowacji technologicznych (w tym w obszarach takich, jak data analytics, AI, football metaverse, next-gen omnichannel). Ważnym elementem rozwoju R-GOL w kolejnych latach będzie strategia buy&build, gdzie spółka dostrzega duży potencjał, jeśli chodzi o akwizycje zarówno w kategorii piłki nożnej, jak i pokrewnych dyscyplin, w których R-GOL mógłby wykorzystać swój know-how.

R-GOL jest wiodącym multibrandowym dystrybutorem artykułów piłkarskich w CEE. Spółka działa obecnie w 11 krajach w Europie. Obok kluczowego kanału e-commerce, R-GOL prowadzi również sieć 9 fizycznych showroom’ów oraz współpracuje bezpośrednio z ponad 1000 klubów i akademii piłkarskich kompleksowo realizując ich potrzeby. 

Źródło: www.innovacap.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

W środę trzeci sparing Sokoła, rywalem będzie beniaminek klasy okręgowej

PIŁKA NOŻNA. Coraz mniej czasu do inauguracji rozgrywek IV ligi, więc sparingowa karuzela nabiera tempa. W środę o godz. 18 na boisku przy ul. Plebiscytowej Sokół Ostróda w trzecim meczu kontrolnym zmierzy się z Błękitnymi Orneta.

Wyciąg jakby gotowy, ale jeszcze trzeba poczekać na “szusowanie” po wodzie

OSTRÓDA. Miało być 22 lipca, ale jeszcze nie udało się. Na razie do pełni szczęścia brakuje m.in. zezwolenia Dyrekcji Urzędu Żeglugi Śródlądowej. Wiele wskazuje na to, że jazdę na nartach po Drwęckim trzeba odłożyć do najbliższego piątku.

Tomasz Krzeszewski etatowy olimpijczyk z Ostródy pozdrawia z igrzysk w Paryżu

TENIS STOŁOWY. Tomasz Krzeszewski dwukrotnie startował w igrzyskach olimpijskich. Dwa razy prowadził pingpongową kadrę Biało-czerwonych olimpijczyków. Wczoraj wylądował na igrzyskach w Paryżu jako dyrektor sportowy PZTS i pozdrawia spod wieży Eiffla.

Wioślarska młodzież Sokoła-Pumy Ostróda dobrze wiosłowała w Kruszwicy

WIOŚLARSTWO. Głośno było wioślarzach z Ostródy podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski i krajowego czempionatu młodzików w Kruszwicy. Ostródzianie medalu nie zdobyli, ale ocierali się o podium.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

W kasach na bulwarze i amfiteatrze sprzedaż biletów na Ostróda Reggae Festival

OSTRÓDA. Czas najwyższy wyekwipować się w bilety na 23. edycję Ostróda Reggae Festival. Wejściówki, które umożliwią wstęp na ORF 2024 będą do nabycia w kasach ostródzkiego amfiteatru oraz na bulwarze Jeziora Drwęckiego.

Testowania czas, Sokół przegrał drugi sparing z czwartoligowym rywalem

PIŁKA NOŻNA. Trener Andrzej Burchart prowadzi selekcję spośród kandydatów do gry w czwartoligowym Sokole. W sobotę na boisku przy...

Musisz przeczytać

W środę trzeci sparing Sokoła, rywalem będzie beniaminek klasy okręgowej

PIŁKA NOŻNA. Coraz mniej czasu do inauguracji rozgrywek IV ligi, więc sparingowa karuzela nabiera tempa. W środę o godz. 18 na boisku przy ul. Plebiscytowej Sokół Ostróda w trzecim meczu kontrolnym zmierzy się z Błękitnymi Orneta.

Wyciąg jakby gotowy, ale jeszcze trzeba poczekać na “szusowanie” po wodzie

OSTRÓDA. Miało być 22 lipca, ale jeszcze nie udało się. Na razie do pełni szczęścia brakuje m.in. zezwolenia Dyrekcji Urzędu Żeglugi Śródlądowej. Wiele wskazuje na to, że jazdę na nartach po Drwęckim trzeba odłożyć do najbliższego piątku.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie