KulturaSzykujcie się na 22. edycję Ostróda Reggae Festival, będziemy...

Szykujcie się na 22. edycję Ostróda Reggae Festival, będziemy polską Jamajką

-

- Reklama -

OSTRÓDA. Blisko coraz bliżej do największego polskiego święta muzyki reggae. Na cztery dni Ostróda zamieni się w polską Jamajkę. Od 6 do 9 lipca zapraszamy na 22. Ostróda Reggae Festival.

22. edycja Ostróda Reggae Festival w tym roku w dniach 6-9 lipca / Fot. Archiwum organizatora

Tradycyjnie już ORF najpierw odpali swoje głośniki w ostródzkim Amfiteatrze, by przez trzy kolejne
dni wypełniać muzyką Kompleks Sportowo-Rekreacyjny przy ul. 3 Maja w Ostródzie. Wygodnie położony blisko centrum miasta, jeziora i miejskiej plaży. W cieniu drzew w przylegającym do niego Parku Collisa zlokalizowane będzie pole namiotowe.

Są to elementy festiwalu, które zostały pozytywnie podsumowane komentarzami fanów podczas ORF 2022. Sprawdzone rozwiązania dostrzec można również w programie festiwalu. Na Red Stage powraca kilku zagranicznych wykonawców, którzy zapisali się w historii imprezy wyjątkowo udanymi i pamiętanymi występami. Uważany za twórcę jamajskiej szkoły rasta hip-hopu, jeden z największych młodych talentów wyspy, Kabaka Pyramid. Wielka Brytania odgrywa fundamentalną rolę, jako europejskie centrum rozwoju muzyki karaibskiej diaspory, wytyczając nowe kierunki i poddając reggae fuzji z elektroniką czy ‘urban culture’.

Tamtejsza scena królować będzie na ORF 2023. Pionierzy rave dubu Dreadzone będą w Ostródzie obchodzić 30-lecie swojego istnienia. Wybuchowi ‘pistoleros’, Dub Pistols po 10 latach nieobecności na ORF zaprezentują nowy album. Gorące wydawnictwo zaprezentuje legendarny Zion Train, którego występy od lat nie dają nikomu ustać w miejscu, co kilkukrotnie udowodnili w Ostródzie. Na Red Stage wystąpią po sobie ukraiński The Vyo oraz Dubska, którzy razem stworzyli antywojenny protest song „Wojna”.

W obfitującym w polskich wykonawców programie z pewnością nie rozczarują Tabu celebrujący dwie dekady istnienia, Damian SyjonFam, Shashamene czy Etna Kontrabande. Z nowymi albumami powrócą legendarny Paraliż Band oraz The Djangos. Specjalne koncerty, biorąc pod uwagę wydarzenie z „reggae” w nazwie, szykują dwie nigdy nie goszczące na ORF, szeroko znane i podziwiane grupy: Voo Voo i Kapela Ze Wsi Warszawa, które na swój sposób poszukują korzeni i bliscy są pozytywnemu przekazowi niesionemu przez reggae. Ich występy na pewno zaskoczą nawet tych, którzy słuchają ich od lat.

Na Green Stage, scenie prezentującej sound systemy DJ’ów i producentów, głównymi punktami programu z pewnością są król jungle z Wlk. Brytanii Congo Natty z Blackout JA, przybywający z Wysp Dziewiczych producent organicznego dubu I Grade Dub czy jamajski wokalista Chezidek. Futurystyczną muzyką pochwalą się producenckie duety: legendarny nowozelandzki Pitch Black oraz tajemniczy Demkaz z Francji. Czeskim reprezentantem jest praska DJ’ka Dasha Fyah.

Przez trzy dni na festiwalowym terenie działać będą 3 sceny: Red Stage oraz Green Stage i Yellow Stage. W czwartek rozgrzewać nas będzie Amfiteatr Stage, a wczesne weekendowe popołudnia jak zawsze umilać nam będzie Molo Stage. Tradycją ORF są imprezy towarzyszące: warsztaty, spotkania na Uniwersytecie Reggae, projekcje filmów. Nie inaczej będzie w 2023 roku! Nie zabraknie barwnych stoisk, kreatywnych stref dziecięcych, a nawet wycieczki z przewodnikiem po pięknym mieście Ostróda.

Bilety:
https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/ostroda-reggae-festival

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Nie będzie debaty przed drugą turą, tylko Rafał Dąbrowski był zainteresowany

OSTRÓDA. Nie przeprowadzimy debaty kandydatów przed drugą turą wyborów na urząd burmistrza Ostródy. Zainteresowanie udziałem wyraził Rafał Dąbrowski. Sztab Ryszarda Kowalskiego nie udzielił nam odpowiedzi.

Wśród 10-latków w Pucharze Tymbarku najlepsi uczniowie ostródzkiej SP 1

PIŁKA NOŻNA. Kolejne kategorie wiekowe wchodzą do gry w Pucharze Tymbarku. Na stadionie miejskim w Ostródzie grali piłkarze z kategorii U-1. Wśród pięciu szkolnych reprezentacji najlepiej zagrała SP 1 Ostróda.

2,5 promila “wydmuchał” kierowca audi stracił prawko i tymczasowo auto

GMINA MIŁOMŁYN. Przed sądem stanie 58-letni mężczyzna, który w stanie nietrzeźwości kierował audi w Miłomłynie. Za jazdę "pod wpływem" kierowca stracił prawo jazdy i tymczasowo samochód, którym jechał.

Karatecy są w formie przed IKO Polish Open, byli na podium w Myślenicach

KARATE KYOKUSHIN. Dobrze wśród seniorów radzi sobie świeżo upieczona seniorka Natalia Włodarska. Zawodniczka Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate stanęła podium na zawodach IKO Beskidy Cup w Myślenicach.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

“Jedynka” krok bliżej reprezentacji, wygrała miejski etap Pucharu Tymbarku [FOTO]

PIŁKA NOŻNA. Eliminacjami miejskimi rozpoczęła 24. edycja Pucharu Tymbarku, która w tym roku odbywa się pod hasłem: Krok bliżej reprezentacji. Pierwszy zwycięskim krok w tym kierunku zrobili uczniowie ostródzkiej SP 1.

Tylko Huragan zapunktował, porażki Sokoła, Płomienia i Kormorana

PIŁKA NOŻNA. Huragan Morąg to jedyny zespół z kompletem zwycięstw w rundzie wiosennej w grupie 2 klasy okręgowej. Pierwszy raz w tym roku przegrał Sokół Ostróda. Przegrały też Płomień Turznica i Kormoran Zwierzewo.

Musisz przeczytać

Nie będzie debaty przed drugą turą, tylko Rafał Dąbrowski był zainteresowany

OSTRÓDA. Nie przeprowadzimy debaty kandydatów przed drugą turą wyborów na urząd burmistrza Ostródy. Zainteresowanie udziałem wyraził Rafał Dąbrowski. Sztab Ryszarda Kowalskiego nie udzielił nam odpowiedzi.

Wśród 10-latków w Pucharze Tymbarku najlepsi uczniowie ostródzkiej SP 1

PIŁKA NOŻNA. Kolejne kategorie wiekowe wchodzą do gry w Pucharze Tymbarku. Na stadionie miejskim w Ostródzie grali piłkarze z kategorii U-1. Wśród pięciu szkolnych reprezentacji najlepiej zagrała SP 1 Ostróda.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie