KulturaSzykujcie się na 22. edycję Ostróda Reggae Festival, będziemy...

Szykujcie się na 22. edycję Ostróda Reggae Festival, będziemy polską Jamajką

-

OSTRÓDA. Blisko coraz bliżej do największego polskiego święta muzyki reggae. Na cztery dni Ostróda zamieni się w polską Jamajkę. Od 6 do 9 lipca zapraszamy na 22. Ostróda Reggae Festival.

22. edycja Ostróda Reggae Festival w tym roku w dniach 6-9 lipca / Fot. Archiwum organizatora

Tradycyjnie już ORF najpierw odpali swoje głośniki w ostródzkim Amfiteatrze, by przez trzy kolejne
dni wypełniać muzyką Kompleks Sportowo-Rekreacyjny przy ul. 3 Maja w Ostródzie. Wygodnie położony blisko centrum miasta, jeziora i miejskiej plaży. W cieniu drzew w przylegającym do niego Parku Collisa zlokalizowane będzie pole namiotowe.

Są to elementy festiwalu, które zostały pozytywnie podsumowane komentarzami fanów podczas ORF 2022. Sprawdzone rozwiązania dostrzec można również w programie festiwalu. Na Red Stage powraca kilku zagranicznych wykonawców, którzy zapisali się w historii imprezy wyjątkowo udanymi i pamiętanymi występami. Uważany za twórcę jamajskiej szkoły rasta hip-hopu, jeden z największych młodych talentów wyspy, Kabaka Pyramid. Wielka Brytania odgrywa fundamentalną rolę, jako europejskie centrum rozwoju muzyki karaibskiej diaspory, wytyczając nowe kierunki i poddając reggae fuzji z elektroniką czy ‘urban culture’.

Tamtejsza scena królować będzie na ORF 2023. Pionierzy rave dubu Dreadzone będą w Ostródzie obchodzić 30-lecie swojego istnienia. Wybuchowi ‘pistoleros’, Dub Pistols po 10 latach nieobecności na ORF zaprezentują nowy album. Gorące wydawnictwo zaprezentuje legendarny Zion Train, którego występy od lat nie dają nikomu ustać w miejscu, co kilkukrotnie udowodnili w Ostródzie. Na Red Stage wystąpią po sobie ukraiński The Vyo oraz Dubska, którzy razem stworzyli antywojenny protest song „Wojna”.

W obfitującym w polskich wykonawców programie z pewnością nie rozczarują Tabu celebrujący dwie dekady istnienia, Damian SyjonFam, Shashamene czy Etna Kontrabande. Z nowymi albumami powrócą legendarny Paraliż Band oraz The Djangos. Specjalne koncerty, biorąc pod uwagę wydarzenie z „reggae” w nazwie, szykują dwie nigdy nie goszczące na ORF, szeroko znane i podziwiane grupy: Voo Voo i Kapela Ze Wsi Warszawa, które na swój sposób poszukują korzeni i bliscy są pozytywnemu przekazowi niesionemu przez reggae. Ich występy na pewno zaskoczą nawet tych, którzy słuchają ich od lat.

Na Green Stage, scenie prezentującej sound systemy DJ’ów i producentów, głównymi punktami programu z pewnością są król jungle z Wlk. Brytanii Congo Natty z Blackout JA, przybywający z Wysp Dziewiczych producent organicznego dubu I Grade Dub czy jamajski wokalista Chezidek. Futurystyczną muzyką pochwalą się producenckie duety: legendarny nowozelandzki Pitch Black oraz tajemniczy Demkaz z Francji. Czeskim reprezentantem jest praska DJ’ka Dasha Fyah.

Przez trzy dni na festiwalowym terenie działać będą 3 sceny: Red Stage oraz Green Stage i Yellow Stage. W czwartek rozgrzewać nas będzie Amfiteatr Stage, a wczesne weekendowe popołudnia jak zawsze umilać nam będzie Molo Stage. Tradycją ORF są imprezy towarzyszące: warsztaty, spotkania na Uniwersytecie Reggae, projekcje filmów. Nie inaczej będzie w 2023 roku! Nie zabraknie barwnych stoisk, kreatywnych stref dziecięcych, a nawet wycieczki z przewodnikiem po pięknym mieście Ostróda.

Bilety:
https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/ostroda-reggae-festival

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Damian Dudek i Wiktor Mąkosa w deszczu wygrali finał turnieju nocnego

SIATKÓWKA PLAŻOWA. Po godzinie 1 w nocy zakończył się Nocny Turniej nad jeziorem Sajmino. Deszczowy finał, który rozpoczął się po północy wygrali Damian Dudek i Wiktor Mąkosa i zgarnęli główną nagrodę finansową.

Nocą w Ostródzie zagramy na plaży, dzisiaj nad jeziorem Sajmino

SIATKÓWKA PLAŻOWA. Ostróda stawia na aktywność, również tę nocną. W piątek zapraszamy na plażę miejską nad jezioro Sajmino. O godz. 19 startuje Turniej Nocny, do którego zgłosiło się 20 par siatkarskich.

Pod Grunwaldem zalane piwnice i ośrodek wczasowy, strażacy usuwali skutki nawałnic

GMINA GRUNWALD. Pełne ręce roboty mieli strażacy zawodowcy i ochotnicy po czwartkowych nawałnicach, wiatrach i wyładowaniach atmosferycznych. Na terenie gminy Grunwald usuwali powalone drzewa i wypompowywali wodę z zalanych miejsc.

Grunwaldzkie Wici, mistrzostwa w walkach rycerskich, a w sobotę inscenizacja bitwy

GMINA GRUNWALD. Rycerstwo z całej Europy od kilku dni obozuje w Stębarku. Rycerze rekonstruktorzy szykują się do 26. edycji inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem, na którą zapraszamy w sobotę, początek o godz. 15.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Uwaga na drodze DW542 w Dąbrównie, na wyjeździe z miasta może zarwać się asfalt

GMINA DĄBRÓWNO. Nocne ulewy podmyły skarpę, którą prowadzi droga wojewódzka 542 z Dąbrówna do Działdowa. Na zakręcie przewróciło się drzewo, asfalt jest podmyty i w każdej chwili jego część może się zarwać.

Złożyli kwiaty pod kamieniem w Brzydowie, upamiętnili 81. rocznicę Zbrodni na Wołyniu

GMINA OSTRÓDA. Mija 81 lat od tzw. "krwawej niedzieli", kiedy w ukraińscy nacjonaliści wymordowali Polaków mieszkających w 150 miejscowościach na kresach wschodnich. Władze gminy Ostróda upamiętniły 81. rocznicę Zbrodni na Wołyniu.

Musisz przeczytać

Damian Dudek i Wiktor Mąkosa w deszczu wygrali finał turnieju nocnego

SIATKÓWKA PLAŻOWA. Po godzinie 1 w nocy zakończył się Nocny Turniej nad jeziorem Sajmino. Deszczowy finał, który rozpoczął się po północy wygrali Damian Dudek i Wiktor Mąkosa i zgarnęli główną nagrodę finansową.

Nocą w Ostródzie zagramy na plaży, dzisiaj nad jeziorem Sajmino

SIATKÓWKA PLAŻOWA. Ostróda stawia na aktywność, również tę nocną. W piątek zapraszamy na plażę miejską nad jezioro Sajmino. O godz. 19 startuje Turniej Nocny, do którego zgłosiło się 20 par siatkarskich.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie