KulturaM14STO SZTUKI, różne formy artystyczne na trzeciej edycji, już...

M14STO SZTUKI, różne formy artystyczne na trzeciej edycji, już od piątku

-

- Reklama -

OSTRÓDA. Trzecia edycja imprezy M14STO SZTUKI rozpocznie się w piątek o godz. 17.30 w piątek w ostródzkiego Centrum Użyteczności Publicznej, zarówno w środku budynku, jak i na zewnątrz.

– Założeniem przedsięwzięcia jest prezentacja artystów związanych z Ostródą lub jej okolicami – informuje Artur Munje, współorganizator wydarzenia. – Są to często osoby, które pokazują swoją twórczość po raz pierwszy publicznie, ale znajdują tutaj swoje miejsce także uznani artyści.
Podczas M14STO SZTUKI#3 zaprezentowane zostaną różne formy artystyczne, począwszy od wystawy malarstwa portretowego, poprzez fotografię, rzeźbę, ceramikę, batik. Podobnie jak w ub. roku imprezie towarzyszyć będzie koncert muzyki alternatywnej, na którym również zaprezentują się artyści pochodzący z Ostródy i okolic, a do tej pory niekoniecznie znani w naszym mieście. Całość zwieńczy pokaz wypału ceramiki techniką RAKU oraz tańca z ogniem.

Na wystawę M14STO SZTUKI#3 zapraszamy w piątek 25 sierpnia, ale będzie czynna również w sobotę 26 sierpnia w godz. 12-16, a także w poniedziałek i wtorek 28-29 sierpnia w godz. 10-17.

Artyści M14STO SZTUKI#3:
BAZGROŁKI - ich muzyka stanowi połączenie piosenek wraz z częścią improwizacji. Bazgrołki zadebiutowały singlem “Przebiśniegi” w audycji Kamila Wicika w radiu Gdańsk oraz Epką “Kosmo-smok”. W skład zespołu wchodzi m.in. Grzegorz „Greg” Krajewski, pochodzący z Ostródy saksofonista. 
MATEUSZ DŁUGIŃSKI – absolwent akademii sztuk niebanalnych założony przez niego samego w wykreowanym przez siebie świecie. Tematyka jego zdjęć jest różnorodna, ale głównym kierunkiem, którym podąża jest fotografia artystyczna. 
HATT3RS - czteroosobowy organizm zbudowany w wyniku wieloletniej symbiozy muzycznej. Muzyka którą płodzą oparta jest na wieloletnich doświadczeniach wynikających z interpretacji otaczającej nas rzeczywistości. Żywioł dźwięków, przecinany zimno-falową barwą z elementami punk rocka. Koncerty Hatt3rs zawierają w sobie siłę wszystkich wartości muzycznych która określa ich jako zespół. 
JAVVS - ludzie z czterech miast i wiosek od Mazowsza po Mazury, zdeterminowani, uparci i konsekwentni. Swoją twórczość określają jako Nortside Raw Beat czyli szybki, bezpośredni, surowy hard core post punk. 
SŁAWOMIR „LOJER” KOWALSKI – pochodzi z Ostródy, obecnie mieszka w Anglii. Od trzynastego roku życia zajmuje się rzeźbą, muzyką, malarstwem, kowalstwem tradycyjnym, dekoracją, różnymi gałęziami sztuki użytkowej. Na wystawie zostanie zaprezentowany przekrój twórczości rzeźbiarskiej artysty. 
JULIANNA MUNJE – kiedyś najmłodsza uczestniczka Festiwalu Ognia w Ostródzie, od wielu lat zajmująca się tą formą sztuki. W ostatnim czasie tworzy dekoracje batikowe do festiwali plenerowych i takie też prace zostaną zaprezentowane podczas M14STO SZTUKI#3. Dodatkowo Julka zaprezentuje pokaz tańca z ogniem.
MAGDALENA MUNJE (pracownia dEKO SZTUKI) - artysta plastyk z Ostródy. Tworzyła patchworki, małe dzieła sztuki tworzone z filcu, grafikę, obrazy, biżuterię. Obecnie zajmuje się ceramiką użytkową i artystyczną, którą zaprezentuje na naszej wystawie.Dodatkowo na zewnątrz budynku Magda przeprowadzi pokaz wypału ceramiki techniką RAKU. 
NAZWY KOMPONOWANE - kontrjazzowy duet minimalistyczny występujący jako trio. Perkusja, gitara, bas, brak słów. Pozbawiony dowolności aranżacyjnej, z wyraźnym brakiem tendencji improwizacyjnych. Chaotycznie matematyczny, uproszczony w obiorze, niespokojny, a przy tym ścisły. Muzycy komponują tylko z nazwy.
MATEUSZ "DJ.SIEMAS" SŁAWIŃSKI - mieszkający na co dzień w Ostródzie. Reprezentant ostródzkiego składu #klitafamilia. Występował przed wieloma artystami polskiej sceny rapowej między innymi Peja, PIH, Kękę, Polska Wersja, Tede, Malik Montana oraz całe GM2L, Smolasty, Małach Rufuz, Sarius. 
PAULINA WIEWIÓRA (tonieziemia) - artystka pochodząca z Ostródy, mieszka i tworzy w Elblągu. Jest samoukiem- próbuje swoich sił w malarstwie, rysunku, grafice, tatuażu, rzeźbie. Paulina zaprezentuje projekt o tytule "STUDIUM OSOBOWOŚCI". Jest to projekt artystyczny, który swój początek miał w lutym roku 2023- wtedy też Paulina postanowiła w ramach ćwiczeń namalować kilka portretów znajomych. Zainteresowanie okazało się być na tyle duże, że kilka prac przerodziło się w sto. I tyle zostanie zaprezentowanych na wystawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

W niedzielę będzie Flaszka do zrobienia na Wzgórzach Dylewskich, początek o 13

GMINA OSTRÓDA. Stowarzyszenie Miłośników Wzgórz Dylewskich w niedzielne popołudnie zaprasza na Flaszkę. Tak nazwali wiosenne sprzątanie okolicy, gdzie wśród zebranych odpadów dominują butelki po różnych trunkach.

Uczniowie z gminnych szkół mają dużą wiedzę o szlaku i meandrującej Drwęcy

GMINA OSTRÓDA. Rzeka Drwęca u swoich źródeł zawija się i meandruje otaczając urokliwe okolice gminy Ostróda. Uczniowie z gminnych szkół mieli okazję wykazać się wiedzą podczas konkursu "Szlakiem Drwęcy".

Wirginia Ezeobi z SP Szyldak finalistką konkursu Akademii Wiedzy o Prawie

GMINA OSTRÓDA. W Warszawie odbył się finał krajowy ogólnopolskiego konkursu - Akademia Wiedzy o Prawie. Jedną z finalistek była uczennica Szkoły Podstawowej w Szyldaku Wirginia Ezeobi.

Nowoczesna księgarnia ubogaci wnętrze Muzeum Bitwy pod Grunwaldem

GMINA GRUNWALD. W Muzeum Bitwy pod Grunwaldem niezagospodarowana dotąd przestrzeń zostanie przekształcona w nowoczesną księgarnię. Będzie to miejsce spotkań miłośników historii, literatury i kultury.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kandydat z trybun dopingował kolegów z drużyny w meczu z Grunwaldem [FOTO]

TENIS STOŁOWY. Pojedynek Polkardu z Grunwaldem był wydarzeniem 23. kolejki spotkań ALTS w hali OCSiR. Zwycięzca mógł zrobić duży krok w kierunku drużynowego mistrzostwa Ostródy. Zrobili to pingpongiści Polkardu.

Młodzież nie wstydzi się pomagać, w gminnych szkołach wolontariusze są na TAK

GMINA OSTRÓDA. Do Szkoły Podstawowej w Lipowie przyjechali czołowi przedstawiciele wolontariatu. Tam wyłonieni zostali laureaci tegorocznej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych".

Musisz przeczytać

W niedzielę będzie Flaszka do zrobienia na Wzgórzach Dylewskich, początek o 13

GMINA OSTRÓDA. Stowarzyszenie Miłośników Wzgórz Dylewskich w niedzielne popołudnie zaprasza na Flaszkę. Tak nazwali wiosenne sprzątanie okolicy, gdzie wśród zebranych odpadów dominują butelki po różnych trunkach.

Uczniowie z gminnych szkół mają dużą wiedzę o szlaku i meandrującej Drwęcy

GMINA OSTRÓDA. Rzeka Drwęca u swoich źródeł zawija się i meandruje otaczając urokliwe okolice gminy Ostróda. Uczniowie z gminnych szkół mieli okazję wykazać się wiedzą podczas konkursu "Szlakiem Drwęcy".
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie