KulturaM14STO SZTUKI, różne formy artystyczne na trzeciej edycji, już...

M14STO SZTUKI, różne formy artystyczne na trzeciej edycji, już od piątku

-

- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

OSTRÓDA. Trzecia edycja imprezy M14STO SZTUKI rozpocznie się w piątek o godz. 17.30 w piątek w ostródzkiego Centrum Użyteczności Publicznej, zarówno w środku budynku, jak i na zewnątrz.

– Założeniem przedsięwzięcia jest prezentacja artystów związanych z Ostródą lub jej okolicami – informuje Artur Munje, współorganizator wydarzenia. – Są to często osoby, które pokazują swoją twórczość po raz pierwszy publicznie, ale znajdują tutaj swoje miejsce także uznani artyści.
Podczas M14STO SZTUKI#3 zaprezentowane zostaną różne formy artystyczne, począwszy od wystawy malarstwa portretowego, poprzez fotografię, rzeźbę, ceramikę, batik. Podobnie jak w ub. roku imprezie towarzyszyć będzie koncert muzyki alternatywnej, na którym również zaprezentują się artyści pochodzący z Ostródy i okolic, a do tej pory niekoniecznie znani w naszym mieście. Całość zwieńczy pokaz wypału ceramiki techniką RAKU oraz tańca z ogniem.

Na wystawę M14STO SZTUKI#3 zapraszamy w piątek 25 sierpnia, ale będzie czynna również w sobotę 26 sierpnia w godz. 12-16, a także w poniedziałek i wtorek 28-29 sierpnia w godz. 10-17.

Artyści M14STO SZTUKI#3:
BAZGROŁKI - ich muzyka stanowi połączenie piosenek wraz z częścią improwizacji. Bazgrołki zadebiutowały singlem “Przebiśniegi” w audycji Kamila Wicika w radiu Gdańsk oraz Epką “Kosmo-smok”. W skład zespołu wchodzi m.in. Grzegorz „Greg” Krajewski, pochodzący z Ostródy saksofonista. 
MATEUSZ DŁUGIŃSKI – absolwent akademii sztuk niebanalnych założony przez niego samego w wykreowanym przez siebie świecie. Tematyka jego zdjęć jest różnorodna, ale głównym kierunkiem, którym podąża jest fotografia artystyczna. 
HATT3RS - czteroosobowy organizm zbudowany w wyniku wieloletniej symbiozy muzycznej. Muzyka którą płodzą oparta jest na wieloletnich doświadczeniach wynikających z interpretacji otaczającej nas rzeczywistości. Żywioł dźwięków, przecinany zimno-falową barwą z elementami punk rocka. Koncerty Hatt3rs zawierają w sobie siłę wszystkich wartości muzycznych która określa ich jako zespół. 
JAVVS - ludzie z czterech miast i wiosek od Mazowsza po Mazury, zdeterminowani, uparci i konsekwentni. Swoją twórczość określają jako Nortside Raw Beat czyli szybki, bezpośredni, surowy hard core post punk. 
SŁAWOMIR „LOJER” KOWALSKI – pochodzi z Ostródy, obecnie mieszka w Anglii. Od trzynastego roku życia zajmuje się rzeźbą, muzyką, malarstwem, kowalstwem tradycyjnym, dekoracją, różnymi gałęziami sztuki użytkowej. Na wystawie zostanie zaprezentowany przekrój twórczości rzeźbiarskiej artysty. 
JULIANNA MUNJE – kiedyś najmłodsza uczestniczka Festiwalu Ognia w Ostródzie, od wielu lat zajmująca się tą formą sztuki. W ostatnim czasie tworzy dekoracje batikowe do festiwali plenerowych i takie też prace zostaną zaprezentowane podczas M14STO SZTUKI#3. Dodatkowo Julka zaprezentuje pokaz tańca z ogniem.
MAGDALENA MUNJE (pracownia dEKO SZTUKI) - artysta plastyk z Ostródy. Tworzyła patchworki, małe dzieła sztuki tworzone z filcu, grafikę, obrazy, biżuterię. Obecnie zajmuje się ceramiką użytkową i artystyczną, którą zaprezentuje na naszej wystawie.Dodatkowo na zewnątrz budynku Magda przeprowadzi pokaz wypału ceramiki techniką RAKU. 
NAZWY KOMPONOWANE - kontrjazzowy duet minimalistyczny występujący jako trio. Perkusja, gitara, bas, brak słów. Pozbawiony dowolności aranżacyjnej, z wyraźnym brakiem tendencji improwizacyjnych. Chaotycznie matematyczny, uproszczony w obiorze, niespokojny, a przy tym ścisły. Muzycy komponują tylko z nazwy.
MATEUSZ "DJ.SIEMAS" SŁAWIŃSKI - mieszkający na co dzień w Ostródzie. Reprezentant ostródzkiego składu #klitafamilia. Występował przed wieloma artystami polskiej sceny rapowej między innymi Peja, PIH, Kękę, Polska Wersja, Tede, Malik Montana oraz całe GM2L, Smolasty, Małach Rufuz, Sarius. 
PAULINA WIEWIÓRA (tonieziemia) - artystka pochodząca z Ostródy, mieszka i tworzy w Elblągu. Jest samoukiem- próbuje swoich sił w malarstwie, rysunku, grafice, tatuażu, rzeźbie. Paulina zaprezentuje projekt o tytule "STUDIUM OSOBOWOŚCI". Jest to projekt artystyczny, który swój początek miał w lutym roku 2023- wtedy też Paulina postanowiła w ramach ćwiczeń namalować kilka portretów znajomych. Zainteresowanie okazało się być na tyle duże, że kilka prac przerodziło się w sto. I tyle zostanie zaprezentowanych na wystawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze posty

Nawóz Rudnoplon w mega promocji czeka w Rudnie na rolników i ogrodników

Powstaje z odpadów biodegradowalnych. Produkowany jest przez w ZUOK RUDNO i ma świetne właściwości zasilające glebę. Rudnoplon - można wykorzystywać jako nawóz i jest do nabycia w PSZOK-ach należących do ZUOK RUDNO.

Trzy małe kotki czekają na dobrych ludzi, ktoś je podrzucił w Nowym Siedlisku [FOTO]

Szukamy opiekunów dla trzech małych kociaków. Wczoraj zostały znalezione na jednej z posesji w Nowym Siedlisku. Ktoś trzy kocie maluchy porzucił w kartonie. Kotki czekają na nowych opiekunów.

W Górce otwarto nowy zakład produkcji drobiowej OSI Food Solutions Polska

Po ponad 13 miesiącach od symbolicznego pierwszego sztychu w Górce oficjalnie otwarta została nowa hala produkcyjna. Teraz zakład OSI Food Solutions Polska zajmie się też przetwórstwem drobiowym.

Uczniowie uplastycznili aplikację „Kiedy śmieci”, a najlepsze szkoły dostały czeki

Konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych był jednym z elementów kampanii edukacyjnej towarzyszącym akcji promującej aplikację "Kiedy śmieci". Sześć podstawówek z regionu odebrało czeki za swoje prace.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

W Ględach dziewczyny biegały za piłką, rozegrano turniej Kobiecej Ligi Szóstek

Ponad 60 goli w 21 spotkaniach, sporo działo się na murawie w Ględach podczas kolejnego turnieju Kobiecej Ligi Szóstek. Po trzech turniejach 5. miejsce zajmują Jastrzębianki z Ględ.

W Durągu wybierzemy największą dynię, zbliża się 4. Gminny Festiwal Dyni

Mamy jeszcze ponad miesiąc do halloween, ale gospodynie z Durąga już czynią przymiarkę do tego wydarzenia. 8 października w durąskim Zabytkowym Parku odbędzie się 4. Gminny Festiwal Dyni.

Musisz przeczytać

Nawóz Rudnoplon w mega promocji czeka w Rudnie na rolników i ogrodników

Powstaje z odpadów biodegradowalnych. Produkowany jest przez w ZUOK RUDNO i ma świetne właściwości zasilające glebę. Rudnoplon - można wykorzystywać jako nawóz i jest do nabycia w PSZOK-ach należących do ZUOK RUDNO.

Trzy małe kotki czekają na dobrych ludzi, ktoś je podrzucił w Nowym Siedlisku [FOTO]

Szukamy opiekunów dla trzech małych kociaków. Wczoraj zostały znalezione na jednej z posesji w Nowym Siedlisku. Ktoś trzy kocie maluchy porzucił w kartonie. Kotki czekają na nowych opiekunów.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie