SportPrzez kwadrans strzelali w Pieniężnie, Tęcza nie poradziła sobie...

Przez kwadrans strzelali w Pieniężnie, Tęcza nie poradziła sobie ze Startem

-

- Reklama -

PIŁKA NOŻNA. Pięć meczów i tyleż zwycięstw mają na koncie piłkarze Sokoła Ostróda. W 5. kolejce spotkań okręgówki remis wywalczył Huragan Morąg. Nie zapunktowali piłkarze Tęczy Miłomłyn i Kormorana Zwierzewo.

Adrian Leśnicki w meczu ze Startem nie dał rady powstrzymać rywali / Fot. Mariusz Gardecki

Miało być łatwo, lekko i przyjemnie. Tak też rozpoczął się wyjazdowy mecz ostródzkiego Sokoła w 5. kolejce klasy okręgowej. Spotkanie w Pieniężnie na dobre nie rozpoczęło się, a ostródzianie już wywalczyli rzut karny. Wykonawcą jedenastki był Karl Styś, jego strzał odbił bramkarz, ale temat skutecznie sfinalizował Tomasz Śnieżawski, który dobił strzał Stysia. Zszokowani piłkarze beniaminka z Pieniężna nie otrząsnęli się jeszcze z szoku, a już przegrywali 0:2. To za sprawą trafienia Mateusza Błauta, który na listę strzelców „wbił się” w 10. min. Za pięć minut Wałsza zmniejszyła stratę i na boisku w Pieniężnie zrobiło się 1:2.

Trzy bramki w kwadrans zwiastowały solidną wymianę piłkarskich ciosów i grad goli w Pieniężnie. Tak się jednak nie stało do przerwy, a nawet w drugich 45 minutach rywalizacji wynik nie zmienił się, a Sokół wygrał 2:1.

Wałsza Pieniężno – Sokół Ostróda 1:2 (1:2) 
0:1 – T. Śnieżawski (7), 0:2 – Błaut (10), 1:2 – (15)

Do beniaminka z Miłomłyna przyjechał Start Nidzica. Celem nidziczan na ten sezon jest awans do IV ligi. Tymczasem na boisku przy ul. Pasłęckiej w Miłomłynie podopieczni Czesława Żukowskiego nie mieli łatwego zadanie. Słabe wprowadzenie piłki do gry prze gospodarzy, sporo walki w środku boiska, wiele niedokładności taka była krótka charakterystyka Tęczowych. I choć wiele działo się z dala od obu bramek, to goście prowadzili w Miłomłynie 2:0. Później honorową bramkę dla Tęczy, która ostatecznie niewiele dała zdobył Kacper Piekut. Niestety miłomłynianie nie zdobyli nawet punktu i zeszli z boiska pokonani.

Tęcza Miłomłyn – Start Nidzica 1:2 
Bramka dla Tęczy: Kacper Piekut
Huragan Morąg (czerwono-czarne stroje) zremisował wyjazdowy mecz w Braniewie / Fot. Agnieszka Karolińska

Na oddanym w czerwcu do użytku stadionie lekkoatletyczno-piłkarskim w Braniewie o mistrzostwo grupy 2 okręgówki walczyli piłkarze Huraganu Morąg. Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu braniewska Zatoka wymieniania była w gronie kandydatów do walki o IV ligę. Na razie obok Sokoła i Płomienia Turznica Zatoka była zespołem bez porażki i tak też zostało. Chociaż gospodarze nie mieli łatwo, ponieważ od 40 min morążanie prowadzili po trafieniu Piotra Zaleskiego. Prowadzenie gości utrzymało się przez ponad 20 minut. Zatoka wyrównała w 64 min i później dążyła do zdobycia zwycięskiej bramki. Nie powiodło się spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Zatoka Braniewo – Huragan Morąg 1:1 (0:1)  
0:1 – Zaleski (40), 1:1 – (64)

Jedno trafienie Dawida Sokołowskiego znowu było niewystarczające do zdobycia trzech punktów. Mało tego, bo na dobrą sprawę zespół Kormorana Zwierzewo nawet nie zdobył punktu w konfrontacji z Iskrą Narzym. Ostatecznie Kormoran przegrał wyjazdowe spotkanie 1:2.

Iskra Narzym – Kormoran Zwierzewo 1:2 Bramka dla Kormorana: D. Sokołowski

W 5. kolejce spotkań grupy 2 klasy okręgowej pozostał jeszcze jeden mecz do rozegrania. W niedzielę w Turznicy miejscowy Płomień o godz. 15 zmierzy się z Ossą Biskupiec Pomorski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie