SportEstadio Toronto niezdobyte jesienią, MKS Miłakowo pokonał Zalew

Estadio Toronto niezdobyte jesienią, MKS Miłakowo pokonał Zalew

-

PIŁKA NOŻNA. Pięknie piłkarską jesień w grupie 2 klasy A zakończyli piłkarze LKS Tyrowo. U siebie pokonali Agat Jegłownik. Zwycięsko rundę jesienną zakończył MKS Miłakowo. Remisowo z kibicami pożegnali się piłkarze Jastrzębia Ględy.

Michał Rutkowski w ten sposób zdobył jedną z sześciu bramek strzelonych Agatowi Jegłownik / Fot. Mariusz Gardecki

Piłkarze z Tyrowa przez większą część pierwszej rundy sezonu 2023/24 zajmowali 1. miejsce w ligowej tabeli. Przydarzyły się jednak dwie kolejki, w których tyrowianie przegrali dwa mecze i stracili pozycję lidera. Na szczęście Łukasz Goździejewski i jego koledzy z drużyny szybko się pozbierali i pociąg z Tyrowa wrócił na punktowe tory.

Ostatni mecz rundy jesiennej zespół z gminy Ostróda rozegrał u siebie na Estadio Toronto. Na tym obiekcie tyrowianie nie przegrali w tym sezonie i podtrzymali tę efektowną i efektywną passę. W ostatnim spotkaniu ligowym w 2023 roku LKS zmierzył się z Agatem Jegłownik. Gospodarze szybko zabrali się do roboty i już jedną z pierwszych akcji pod bramką przyjezdnych zakończyli golem. Było to w 4. min spotkania, a do przerwy jeszcze dwa razy futbolówka wylądowała w bramce zespołu z Jegłownika. Druga część spotkania to również dominacja LKS Tyrowo, a zespół z Żuław może być zadowolony, że nie wyjechał z Estadio Toronto z dwucyfrowym bagażem straconych goli. Było to dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie piłkarzy z Tyrowa, którzy pierwszą rundę zakończyli na 2. miejscu.

Piłkarze z Tyrowa w sezonie 2023/24 nie przegrali na Estadio Toronto / Fot. Mariusz Gardecki
LKS Tyrowo - Agat Jegłownik 6:3 (3:0)
Bramki dla LKS Tyrowo: Mariusz Gradys 2, Łukasz Goździejwwski 2, Michał Rutkowski, Radosław Gajewski

Zwycięsko piłkarski rok 2023 zakończyli też piłkarze MKS Miłakowo, którzy piłkarską jesień zakończyli na 5. miejscu. Zespół prowadzony przez Dariusza Giemzę ostatnie ligowe spotkanie rozegrał przed własną publicznością. Na boisko nad rzeką Miłakówką przyjechał Zalew Frombork. Można było spodziewać się, że w starciu z trzecim od końca rywalem miłakowianie odniosą wysokie i przekonujące zwycięstwo. Gradu goli kibice w Miłakowie nie doczekali się, ale plan został wykonany. MKS zwycięsko pokonał Zalew i przed rundą rewanżową ma zaledwie trzypunktową stratę do 2. miejsca w tabeli.

MKS Miłakowo - Zalew Frombork 2:1
Bramki dla MKS Miłakowo: Daniel Giemza, Piotr Małysa

Jastrząb Ględy na koniec rundy podejmował Polonię Markusy. W pierwszej połowie gra wyrównana. Jastrząb miał kilka sytuacji jednak nie wykorzystał. Polonia Markusy z kolei w pierwszych 45 minutach była skuteczna do bólu. Goście w odstępie trzech minut uzyskali dwubramkowe prowadzenie, które utrzymali do przerwy. W drugiej połowie Jastrząb wrzucił 5. bieg i praktycznie cała druga połowa była pod dyktando gospodarzy, którzy zamknęli gości w ich polu karnym. – Sytuacji było mnóstwo dla Jastrzębia, aż w końcu ta przewaga w grze została nagrodzona – relacjonuje przedstawiciel zespołu z Ględ.

W 75. min spotkania po dośrodkowaniu Szymona Soboty ładnym strzałem popisał się Jarosław Durczak i było 1:2. Bramka wyrównująca padła już w doliczonym czasie gry. W 93. min po podaniu Grzegorza Matusiaka z bliskiej odległości piłkę w bramce umieścił Mateusz Skorupski.

Jastrząb Ględy - Polonia Markusy 2:2 (0:2)
Bramki dla Jastrzębia: Jarosław Durczak, Mateusz Skorupski

Inne wyniki z meczów naszych drużyn w klasie A, grupa 2: Dąb Kadyny – Kormoran Bynowo 5:0; grupa 3: Grunwald Gierzwałd – Warmia Wrzesina 0:3; grupa 4: Osa Ząbrowo – Vel Dabrówno 2:2.