RegionGramy, biegamy, zbieramy kasę, kąpiemy się - zrzucamy się...

Gramy, biegamy, zbieramy kasę, kąpiemy się – zrzucamy się na płuca po pandemii

-

OSTRÓDA. Koncerty, bieg, kąpiel morsów, charytatywny mecz piłkarski, licytacje m.in. most na rzece Drwęcy, obiad z wicemarszałkiem województwa Bogdanem Bartnickim oraz wiele innych ciekawych rzeczy. To wszystko podczas 32. Finału WOŚP w Ostródzie.

Na żywo będzie można wylicytować zbiory Mikołaja Kopernika i obiad z marszałkiem Bogdanem Bartnickim (z lewej) / Fot. Marcin Tchórz

Koncerty zespołów Dubska, Sztof – Blues&Rock Band, Szkutnicy Dźwięków, The Beat Rootz, FailiesDance, Pan B. ), I Rodzinny Bieg WOŚP i VI Kąpiel Morsów, Drift Taxi, Mecz WOŚP, gry i zabawy, warsztaty rękodzieła, badania zdrowotne, licytacje Dnia z Księdzem, Mostu WOŚP, Honorowego Kapitana Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej, ponad 100 wolontariuszy, to tylko jedne z licznych atrakcji tegorocznej edycji WOŚP w Ostródzie.

Ostróda jak co roku bierze czynny udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ostródzki sztab mieści się przy Bibliotece „Przystań z Kulturą”, a finał odbędzie się 28 stycznia w Centrum Użyteczności Publicznej, parkingu przy Starostwie Powiatowym, hali OCSiR, i plaży nad Jez. Kajkowskim. Instytucjonalnie wsparcia finansowego sztabowi udzieliło Powiat Ostródzki, a organizacyjnego Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji oraz Centrum Kultury w Ostródzie. Koordynacją finału już po raz trzeci zajmuje się Stowarzyszenie M14STO przy wsparciu Biblioteka Multimedialna Powiatu Ostródzkiego „Przystań z Kulturą”.

W niedzielę 28 stycznia od godz. 11.00 na parkingu przy Starostwie Powiatowym rozpocznie się impreza Charytatywne DRIFT TAXI – WOŚP 2024 Ostróda, na której będzie można obejrzeć motory, gokarty, a także osobiście wziąć udział w drifcie samochodowym.

Do udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy wracają strażacy / Fot. Marcin Tchórz

Od godz. 11 rusza Miasteczko Camperowe WOŚP na parkingu przed CUPem. W miasteczku będzie można pozwiedzać campery, porozmawiać z ich właścicielami, spożyć wspólny posiłek. Również o godz. 11 spotykanie się na plaży miejskiej nad jeziorem Sajmino (Kajkowskim) by wspólnie pobiegać na I Ostródzkim Rodzinnym Biegu WOŚP, po którym będzie można wziąć udział w VI Kąpieli Morsów dla WOŚP wraz z ostródzkimi Zmarźlakami oraz zjeść kiełbaskę przy ognisku. Dodatkowo obejrzymy pokaz nurkowania w wykonaniu członków Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego bazującej na strażakach z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie”.

O godzinie 12będziemy mogli odbyć Wycieczka z Przewodnikiem „Tajemnice Starej Ostródy”. Start przy CUPie. Od godz. 13 bawimy się w Mecz WOŚP Sokół Ostróda & Akademia Piłkarska vs SMS Ostróda WOŚP , który odbędzie się w hali OCSiR, a zmierzą się w nim drużyny ostródzkiego Sokoła, Akademii Piłkarskiej i SMS Ostróda. Będą to jedyne swojego rodzaju zawody w piłkę nożną i siatkową, gdzie w I połowie gramy w „nogę”, a w drugiej w „siatkę”.

Strażacy już są przygotowani na działania w ramach 32. Finału WOŚP / Fot. FB WOŚP – Sztab Ostróda

Od godz. 14 wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w imprezie WOŚP-owej przy ul. Wrzosowej 15 w Międzylesiu. Będzie m.in. balia, sauna, ognisko, loteria fantowa, poczęstunek. O godz. 14 w amfiteatrze rozpocznie się Koncert muzyki filmowej z bajek Disneya. Wystąpi kwartet smyczkowy wraz z wokalistką Magdaleną Kozakiewicz. Bilet wstępu to cegiełka do naszej puszki WOŚP.

Od godz. 14 w Centrum Użyteczności Publicznej odbywać się będą koncerty zespołów: Faillies Dance (dance), Sztof (blues-rock), Dziecięca Grupa Tańca Nowoczesnego (Studio Andaluzja), Szkutnicy Dźwięków (szanty), Pan B. (rock), oraz gwiazd tegorocznego finału zespołów, które wystąpiły na tegorocznym Ostróda Reggae Festvalu – The Beat Rootz i Dubska.

Również od 14.00 w budynku CUP będzie można pobawić się z animatorami z Made in Toronto, wziąć udział w pokazie iluzjonisty Adama Duryło, nauczyć się wyrobu rękodzieła na warsztatach Stowarzyszenia Ars et Liber i ODK Jedność oraz zbadać poziom cukru i ciśnienia z ostródzkimi Amazonkami.

Również od godz. 14.00, w ramach „Strefy płonących strażackich serc” , przygotowanej przez ostródzkich strażaków z Komendy Państwowej Straży Pożarnej, na parkingu przed CUPem pojawi się jedyny w naszym województwie ciężki samochód ratownictwa drogowego „Rotator”. Straż zaprezentuje również specjalny program dla dzieci w Bibliotece „Przystań z Kulturą”. Działaniom tym towarzyszyć będzie specjalny namiot promocyjny z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

W ramach ostródzkiego finału na allegro tradycyjnie można wylicytować, m.in.: Dzień z Księdzem Wojciechem Płoszkiem, proboszczem Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Ostródzie, patronat mostu nad Drwęcą przy ul. Mickiewicza, tytuł Honorowego Kapitana Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej, a także…suknię ślubną. Innymi przedmiotami wystawionymi na licytację są m.in., karnety VIP na Ostróda Reggae Festiwal, vouchery na zabiegi, obrazy.

Zapraszamy na stronę: https://allegro.pl/uzytkownik/Sztab-Ostroda. W dnu finału również będą prowadzone licytacje na żywo, m.in. gadżetów WOŚP.

PROGRAM WOŚP 2024 W OSTRÓDZIE 
godz. 11 - Miasteczko camperowe - parking przed Centrum Użyteczności Publicznej
godz. 11 - Drift Taxi - parking przed Starostwem Powiatowym
godz. 11 - I Rodzinny Bieg WOŚP - plaża nad Jez. Kajkowskim
godz. 12 - VI Kąpiel Morsów dla WOŚP, pokaz nurkowania - plaża nad Jez. Kajkowskim
godz. 12 - Spacer z Przewodnikiem „Tajemnice Starej Ostródy” - start Centrum Użyteczności Publicznej
godz. 13 - Rodzinny Mecz z WOŚP (Sokół Ostróda & Akademia Piłkarska vs SMS Ostróda) - hala OCSiR
godz. 14 - Międzylesie gra dla WOŚP (sauna, balia, ognisko) – ul. Wrzosowa 15
godz. 14 - Koncert muzyki filmowej z bajek Disneya - amfiteatr
CENTRUM UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ
godz. 14 - Koncerty Faillies Dance, Sztof, Dubska, Dziecięca Grupa Tańca Nowoczesnego ze Studia Andaluzja, Szkutnicy Dźwięków, Pan B., The Beat Rootz
godz. 14 - Gry, zabawy i warsztaty rękodzieła, stoiska, badania zdrowotne (Made in Toronto, Ars et Liber, ODK Jedność, Amazonki Ostróda, Poczta Polska), występ iluzjonisty Adama Duryło – CUP
godz. 14 - Strefa płonących strażackich serc - pokazy strażackie
godz. 20 - Światełko do Nieba

Źródło: WOŚP – Sztab Ostróda

Fot. czołowe: FB WOŚP – Sztab Ostróda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Lena Galanek stanęła na podium zawodów Pucharu Świata w Norymberdze

TAEKWONDO OLIMPIJSKIE. Dobrze na zawodach World Cup w Norymberdze zaprezentowali się taekwondziści Victorii Morąg. Podopieczni Bartosza Małeckiego na turnieju w Niemczech wywalczyli jedno miejsce medalowe.

Paweł Tadejewski po mistrzowsku zorientował się na sprincie w Toruniu

BIEGI NA ORIENTACJĘ. Ostródzianin Paweł Tadejewski po kontuzji z przytupem wrócił do rywalizacji na trasy biegu na orientację. Podczas rozegranych w Toruniu mistrzostw Polski w sprincie biegacz z Ostródy pobiegł po złoty medal.

Huragan zdmuchnął Czarnych, MKS Miłakowo traci punkt, Małdyty i Vel z awansem

PIŁKA NOŻNA. Niektórzy od kilku tygodni są jakby na wakacjach, a inni walczą o byt w okręgówce. W regionalnej Serii A o wejście do klasy okręgowej walczy MKS Miłakowo. Dwóch B-klasowiczów - GKS Małdyty i Vel Dąbrówno - zapewniły sobie awans, przed szansą jest Góra Idzbark.

Druhowie z OSP Kalnik zdetronizowali strażaków ochotników z OSP Jurki

GMINA MORĄG. Druhny i druhowie z 13 jednostek OSP w gminie Morąg aktywnie spędzili Gminny Dzień Strażaka. Na stadionie miejskim w Morągu najpierw odebrali medale i podziękowania, a później wystartowali w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Oby to była cisza przed środową burzą w pucharze, druga porażka Sokoła

PIŁKA NOŻNA. Dwie porażki w trzech spotkaniach, to dotychczasowy dorobek czwartoligowców Sokoła Ostróda pod wodzą trenera Rafała Więckowskiego. Drugi raz Ostródzianie przegrali na własnym stadionie liderującą Polonią Lidzbark Warmiński.

Strażacy ochotnicy z gminy Morąg w sobotę na stadionie powalczą o mistrzostwo

GMINA MORĄG. Stadion miejski przy ul. Żeromskiego w Morągu w sobotę będzie najbezpieczniejszym pod względem przeciwpożarowym miejscem w gminie. Tam odbędą się obchody Gminnego Dnia Strażaka, a chwilę później druhowie powalczą w zawodach sportowo-pożarniczych.

Musisz przeczytać

Lena Galanek stanęła na podium zawodów Pucharu Świata w Norymberdze

TAEKWONDO OLIMPIJSKIE. Dobrze na zawodach World Cup w Norymberdze zaprezentowali się taekwondziści Victorii Morąg. Podopieczni Bartosza Małeckiego na turnieju w Niemczech wywalczyli jedno miejsce medalowe.

Paweł Tadejewski po mistrzowsku zorientował się na sprincie w Toruniu

BIEGI NA ORIENTACJĘ. Ostródzianin Paweł Tadejewski po kontuzji z przytupem wrócił do rywalizacji na trasy biegu na orientację. Podczas rozegranych w Toruniu mistrzostw Polski w sprincie biegacz z Ostródy pobiegł po złoty medal.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie