RegionLeśnicy wyszli z lasów i wybiegli na zieloną murawę,...

Leśnicy wyszli z lasów i wybiegli na zieloną murawę, kopią piłkę w Ostródzie

-

OSTRÓDA. 21 drużyn stanęło do rywalizacji w 21. Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. Na stadionie przy ul. 3 Maja leśnicy będą kopać piłkę przez całą sobotę.

Na stadionie przy ul. 3 Maja o puchar Dyrektora RDLP w Olsztynie rywalizuje 21 drużyn / Fot. Marcin Tchórz

Zawodowo zajmują się gospodarką leśną na terenie Lasów Państwowych. Raz do roku opuszczają jednak lasy, ale nie żegnają się z zielenią. Swoje zielone mundury zamieniają na stroje sportowe i wybiegają na zieloną murawę. Już 21. raz, ale debiutancko na pięciotysięczniku w Ostródzie, leśnicy przetransformowani na piłkarzy walczą o Puchar Dyrektora olsztyńskiej RDLP. Ponad 200 piłkarzy, a w sumie na murawie i trybunach blisko 700 osób.

Emocji na pewno nie zabraknie, a i goli może dużo więcej na przykład w ostatnim meczu piłkarskiej reprezentacji Polski. Dowodem na to niech będzie fakt, że na pierwszego gola w w turnieju leśników czekaliśmy tylko 10 sekund. Umiejętności piłkarek (grają też panie) i piłkarzy zróżnicowane, ale serducha do rywalizacji wielkie.

Jednak na stadionie przy ul. 3 Maja nie samą rywalizacją piłkarską żyją leśnicy wyekwipowani w buty piłkarskie. Na kompleksie nad Jeziorem Drwęckim są też stosika dydaktyczne i gastronomiczne. To świetna okazja do zapoznania się ofertą Lasów Państwowych w naszym regionie i aktywnego spędzenia pierwszej wakacyjnej soboty. Zapraszamy na stadion przy ul. 3 Maja. Rywalizacja potrwa do późnych godzin popołudniowych.