Bez kategorii16 goli w A-klasowych derbach, wysokie zwycięstwa LKS Tyrowo...

16 goli w A-klasowych derbach, wysokie zwycięstwa LKS Tyrowo i Jastrzębia

-

PIŁKA NOŻNA. Kolejną derbową serię spotkań mieliśmy w grupie 2 klasy A. W Ględach Jastrząb wysoko pokonał Kormorana, zaś w Łukcie lider z Tyrowa rozgromił zamykających tabelę piłkarzy Warmiaka.

OD zwycięstwa do zwycięstwa na razie w tym sezonie kroczą piłkarze LKS Tyrowo / Fot. Archiwum

Ruszyli powoli, jak żółw ociężale, rozkręcał się LKS Tyrowo w Łukcie na murawie… Trudny początek spotkania mieli liderzy w derbowym starciu z zamykającym tabelę Warmiakiem. Gospodarze czynili co mogli być nie dopuścić rywali do własnej bramki. W końcu jednak tyrowianie sforsowali defensywę zespołu z Łukty. Kiedy już pierwsze mury zostały naruszone to później poszło już górki. Aczkolwiek do przerwy Warmiak dzielnie walczył i stracił tylko dwie bramki.

Jednak po zmianie stron grający trener Łukasz Goździejewski i jego koledzy z drużyny rozwinęli skrzydła. Wykorzystali to, że z każdą upływającą minutą gospodarze opadali z sił i konsekwentnie punktowali rywali. Drugim z kolei hat-trickiem popisał się Radosław Gajewski. LKS Tyrowo wygrał w Łukcie 8:0, a bramki dla tyrowian zdobyli: Gajewski 3, Rocco De Rosa 2, Michał Rutkowski, Paweł Wilamowski i Daniel Łęgowski. LKS Tyrowo pozostał na pozycji lidera, a Warmiak bez punktu jest ostatni.

Jastrząb Ględy w dobrych humorach po wysoko wygranym meczu z Kormoranem Bynowo / Fot. Archiwum

Postrzelali sobie piłkarze w Ględach. Tam Jastrząb w derbach powiatu ostródzkiego spotkał się z Kormoranem Bynowo. Gospodarze na nic – poza golem samobójczym – nie pozwolili zespołowi z gminy Miłomłyn. Od początku do końca dominowali zawodnicy z Ględ, którzy efektownie zrehabilitowali się za porażkę tydzień wcześnie aż 0:11 z Syreną Młynary. Tymczasem w mecz z Kormoranem cztery trafienia do przerwy, tyleż samo w drugiej połowie i wysokie zwycięstwo ekipy z Ględ. Jastrząb – Kormoran 8:0 (gole: Kornel Wiśniewski 3, Dawid Szawłowski 2, Adrian Lindorf, Dawid Lindorf i samobójczy).

Inny wyniki w grupie 2: Ewingi Zalewo – MKS Miłakowo 2:0.

W grupie 4 klasy A na własnym boisku mało gościnni byli piłkarze Velu Dąbrówno. Na jeziorem Dąbrowa Mała podejmowali prowadzony przez trenera Tomasza Chądzyńskiego (wcześniej Kormoran Zwierzewo) LZS Frednowy. Dawid Szpejna z kolegami dominowali od pierwszego do ostatniego gwizdka arbitra. Vel rozgromił przyjezdnych 7:2, a bramki dla zwycięzców strzelali: Sebastian Skubaja 3, Dominik Ampulski 2, Adrian Jakubowski i Sebastian Waszczuk.

Nasz rodzynek w grupie 3 Grunwald Gierzwałd na boisku we Frygnowie zremisował 3:3 z FC Dajtki.

W klasie B byliśmy świadkami derbów gminy Ostróda. Na boisku w Idzbarku miejscowa Góra podejmowała rozpędzoną Mewę Smykowo. Jak przystało na derbowe starcie emocje były od pierwszej do ostatniej minuty. Spotkanie na swoją korzyść rozstrzygnęli piłkarze ze Smykowa, którzy byli lepsi o jedno trafienie. Mewa pokonał Górę 3:2.

Aż 9 goli obejrzeli kibice, którzy przyszli na B-klasowy mecz grupy 2 w Smykówku. Tam w miejscowa Iskra ugościła jak należy Spartę Kwietniewo. Piłkarze z gminy Ostróda bardzo dobrze zabawili się na własnym boisku. Iskra rozgromiła Spartę aż 8:1. Łupem bramowym na boisku w Smykówku podzielili się: Damian Piejdak 3, Amadeusz Witt 2, Marcin Kostiok, Dawid Wrzesiński, Aleksander Giera.

W grupie 2 klasy B minimalnej porażki doznała Żabianka Żabi Róg, która 3:4 przegrała z Zamkiem Szymbark. W dobrych humorach swój mecz w grupie 3 skończyli piłkarze rezerw Grunwaldu Gierzwałd, którzy na własnym boisku 5:1 pokonali Gwardię II Szczytno.