GMINA DĄBRÓWNO. Pod koniec lutego przyszłego roku ma zakończyć się budowa pomostu na Dąbrowie Wielkiej. Stary obiekt został już częściowo zdemontowany. Przebudowa obiektu ma kosztować ponad 1,8 miliona złotych.

Tak pomost na jeziorze Dąbrowa Wielka prezentował się we wrześniu tego roku / Fot. Marcin Tchórz

Pomost w Dąbrównie zlokalizowany jest, a w zasadzie na tę chwilę – był, na jeziorze Dąbrowa Wielka tuż przy starym nasypie kolejowym, po którym kiedyś jeździły pociągi. Przymiarki do przebudowy trwały od kilku lat. Okazało się jednak, że opóźniły się ze względów formalnych. Rzekomo w dokumentach brakowało informacji kto jest właścicielem pomostu. Pieniądze pochodzące z dofinansowania z Polskiego Ładu w kwocie ponad 1,3 mln zł czekały, ale trzeba było zrobić porządek w papierach.

Sprawy formalne zostały uporządkowane i ruszyły prace na budowie tzw. pomostu rekreacyjnego. Po poprzednim obiekcie na chwilę obecną pozostały tylko pale wystające z wody jeziora. Nowy obiekt zlokalizowany w pobliżu parku rekreacyjnego, gdzie można aktywnie spędzać czas będzie dużą atrakcją dla mieszkańców i licznie odwiedzających Dąbrówno turystów.

– Nowy pomost będzie miał powierzchnię 359 metrów kwadratowych, zostanie wyposażony w drabinki oraz pochwyty do mocowania żaglówek, łodzi i kajaków – mówi Piotr Zwaliński, wójt gminy Dąbrówno. – Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca lutego 2024 roku.

… na chwilę obecną charakterystyczny krajobraz popomostowy stanowią wystające z wody pale / Fot. Marcin Tchórz

Z piłkarskiego piekła do nieba poszybował Sokół na boisku w Turznicy

PIŁKA NOŻNA. Prowadzić do przerwy 3:0 i zakończyć mecz porażką. Wygrać mimo takiej sobie gry. Siedem bramek. To wszystko było do zobaczenia w derbach powiatu ostródzkiego między Płomieniem a Sokołem.

LKS Tyrowo wysoko pokonał Kormorana, trwa zwycięska passa MKS Miłakowo

PIŁKA NOŻNA. Przez 43 minuty na boisku w Bynowie piłkarze LKS Tyrowo przeważali, ale nie mogli zdobyć gola. Zdobyli bramkę do szatni i później już poszło. Tymczasem siódme z kolei trzy punkty zdobył MKS Miłakowo.

“Rybka” zaczął, “Kalwa” skończył, Kormoran wygrał w Morągu, Unia zlała Tęczę

PIŁKA NOŻNA. Niemożliwe nie istnieje. Pokazali to walczący o pozostanie w klasie okręgowej piłkarze Kormorana Zwierzewo, pokonując na wyjeździe Huragan Morąg. Dziewiętnastą porażkę w sezonie poniosła Tęcza Miłomłyn.

Grunwald I liderem w walce o mistrzostwo, Budom ściga się z Grunwaldem II

TENIS STOŁOWY. Trudno powiedzieć kto zostanie drużynowym mistrzem Ostródy. Minimalne różnice są między prowadzącymi w I lidze ALTS Grunwaldem I, Polkardem i Faltyjankami. Podobnie sytuacja ma się w II lidze.

W sobotę Noc Muzeów na Polach Grunwaldu i w Galerii Sztuki Grunwaldzkiej

GMINA GRUNWALD. Nocne zwiedzanie muzeum? Czemu nie, tym bardziej, że za darmo. Taką okazję będą mieli goście, którzy w sobotę (11 mają) przybędą do Muzeum Bitwy pod Grunwaldem na doroczną Noc Muzeów.

Marek Husar został nowym przewodniczącym Rady Gminy Ostróda

GMINA OSTRÓDA. Dwa razy podczas pierwszej sesji Rady Gminy Ostróda debatowali nowi radni. Po tygodniowej przerwie przy drugim podejściu wybrali przewodniczącego. Głosowanie wygrał Marek Husar.