SportSigma Stretch siatkarskim mistrzem Ostródy! Musieli wygrać i wygrali...

Sigma Stretch siatkarskim mistrzem Ostródy! Musieli wygrać i wygrali [ZDJĘCIA]

-

SIATKÓWKA. W ostatniej kolejce amatorskiej I ligi siatkówki musieli wygrać 3:0 lub 3:1 by sięgnąć po mistrzostwo Ostródy. I zrobili to. Siatkarze Sigma Stretch zostali mistrzami!

Siatkarze Sigma Stretch zrobili to, zostali amatorskim mistrzami Ostródy w siatkówce /Fot. Marcin Tchórz

Wyciągnęli wnioski z końcówki pierwszej rundy rozgrywek organizowanych przez Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji. Wtedy na półmetku rywalizacji prowadzili z SMS I Ostróda 2:0 w setach i… nie wygrali meczu. Zgodnie ze starym siatkarskim przesądem, nie wygrali w trzech to przegrali w pięciu setach. Od tamtej pory do ostatniej kolejki sezonu czyli wtorku wieczorem byli na 2. miejscu.

Jednak w rundzie rewanżowej amatorskich zmagań o mistrzostwo Ostródy w siatkówce tracili jeden punkt do prowadzącego SMS Ostróda. A że oba zespoły miały dużą przewagę nad pozostałymi ekipami, to trzeba było czekać do ostatniej kolejki sezonu na wyłonienie mistrzów. Siatkarze Sigma Stretch – Johnny, Jawor, Roni, Szyman, Marian i spółka – myśląc o zdobyciu mistrzostwa w mieście musieli wygrać 3:0 lub 3:1. Inne rozwiązanie było korzystne dla siatkarzy SMS Ostróda. Pierwszy set dość gładko padł łupem Sigmy. W drugim do połowy zdominowany przez SMS, a później siatkarska wymiana ciosów i 2:0 dla challengerów. Trzecia partia okazała się decydująca, zakończyła się zwycięstwem ekipy Sigma Stretch, która sięgnęła po mistrzostwo Ostródy w sezonie 2021/22.

Siatkarscy mistrzowie Ostródy, zwycięzcy amatorskiej I ligi – zespół Sigma Stretch / Fot. Archiwum organizatora

Wicemistrzami zostali siatkarze SMS I Ostróda, a na trzecim miejscu sezon zakończył morąski Tech-Bet.

Wyniki ostatniej kolejki sezonu 2021/22: Sigma Stretch – SMS I Ostróda 3:0, Tech-Bet – Constract 3:1, Leśnik – Buder GA 3:2.