W sobotę na placu przed CUP koncert Grammy dla Ukrainy

-

OSTRÓDA. Ponad 110 dzieci z ogarniętej wojną Ukrainy jest Ostróda Camp. Głównie dla nich przeznaczone zostaną środki z sobotniego koncertu GRAMMY DLA UKRAINY! Przyjdźcie dwie dychy przeznaczcie na dobry cel.

Koncert w sobotę przed CUP, początek o godz. 15/ Fot. Archiwum

Bić się za nich nie możemy. Ale możemy im pomóc w inny sposób. W sobotę (12 marca) powinniście pojawić się na placu przed Centrum Użyteczności Publicznej przy ul. Sobieskiego 9 w Ostródzie. Tam o godz. 15 wystartuje koncert Gammy dla Ukrainy. Wśród wykonawców: Enej, Horpyna, Reggaeside, 18 Minut, Wild Jam Trio.

Przepustką na plac koncertowy będzie datek w postaci biletu Narodowego Banku Polskiego – minimalnie w kwocie 20 PLN. Najlepiej w ten sposób będzie można pomóc uchodźcom wojennym z Ukrainy, którzy tymczasowo przebywają w Ostróda Camp.

Podczas koncertów przewidziane są licytacje oraz degustacja potraw ukraińskich (barszcz ukraiński wg oryginalnej receptury). Będą też inne licytacje m.in. lot nad Olsztynem.

- Nie chcemy zbierać darów, robią to inni. Jeśli chcesz pomóc, przyjdź na koncert i wrzuć datek do puszki (zalecamy min. 20 zł) – informują organizatorzy sobotniego koncertu. Zebrane środki przeznaczymy na realne potrzeby uchodźców z Ukrainy przebywających m.in. w ośrodku Ostróda Camp. W chwili obecnej znajduje się tam 150 osób, w tym 110 dzieci, w większości sierot.

Przyjdź i pomóż uchodźcom w Ostródzie !!!

Za wydarzenie odpowiadają: Stowarzyszenie M14Sto, Starostwo Powiatowe w Ostródzie, Biblioteka “Przystań z Kulturą”, InCase, Bar Ostródziak, G@RT, Positive Music Promotion, Ostróda Reggae Festival, GryWam, Polski Czerwony Krzyż, 18 Minut, Wild Jam Trio, Reggaeside, Horpyna, Enej.

Sponsorzy: PGS, Yoona, Agencja Ochrony Skorpion, PCK.