SportKolarze Ostróda Sport Team z Rynu wrócili z nagrodą...

Kolarze Ostróda Sport Team z Rynu wrócili z nagrodą fair play i medalami

-

KOLARSTWOP MTB. Kolarze z ostródzkiego OST dobrze wystartowali podczas Wyścigu o Jelenie Rogi w Rynie. Podczas 7. odsłony cyklu Milko Mazury MTB 2022 ostródzianie zdobywali medale i pomagali innym.

Na drugim stopniu podium Paweł Rawdanowicz, a na trzecim Adam Galkowski z UKS Ostróda Sport Team / Fot. Archiwum

Czasami podczas rywalizacji ważniejsza od zdobywania medali jest postawa fair play i pomoc innym zawodnikom w potrzebie. Tak właśnie podczas zawodów w Rynie zachowała się startująca w wyścigu Skrzatów Małgorzata Janowska. Podczas rywalizacji na trasie zatrzymała się, zeszła z roweru i pomogła koledze, który przewrócił się. Gosia na metę przyjechała na 8. miejscu oOpen i 4. wśród dziewcząt, ale za swoje zachowanie otrzymała od organizatorów nagrodę Fair Play. Brawo Gosia!

Tymczasem na Wyścigu o Jelenie Rogi zawodnicy UKS Ostróda Sport Team wielokrotnie wjeżdżali na podium. W kategorii Fun absolutnym dominatorem jest ostródzianin Marcin Łagodziński. W rywalizacji wokół Rynu po 1. miejsce pojechał jak po swoje i po siedmiu wyścigach jest liderem klasyfikacji generalnej. Na 9. miejscu w kat. Fun do mety dojechał Krzysztof Karwowski, a na 13. Marek Janowski.

Kilku zawodników z Ostródy stanęło na starcie w kategorii Hobby. Najlepiej z ostródzian po urlopowej przerwie pojechał Paweł Rawdanowicz, który w Open linię mety przejechał na 9. miejscu. Pozycje innych ostródzkich kolarzy: 11. Adam Galkowski, 39. Marcin Pietrzak, 55. Michał Sanecki. W tej samej kategorii, ale w klasyfikacji H4 (zawodnicy, którzy ukończyli 40 lat) dwaj nasi kolarze wjechali na podium: drugi był Rawdanowicz, a trzeci Galkowski. Przed kolejnymi wyścigami zapowiada się na walkę ostródzian o miejsce na podium w klasyfikacji generalnej H4. Na razie na 3. miejscu jest Galkowski (2320 punktów), a za jego plecami plasuje się Rawdanowicz (2312 pkt.). Będzie ogień.

Podczas 7. w sezonie 2022 wyścigu Milko Mazury MTB w kategorii Młodzik na 1. miejscu linię mety minął Mateusz Łagodziński, a 16. był Grzegorz Małecki. Wśród Bystrzaków jak równy z równym z chłopakami ścigała się Iga Rawdanowicz, która w klasyfikacji Open była 3., ale w rywalizacji dziewcząt okazała się najlepsza. W tej samej kategorii Remigiusz Leśków zajął 5. miejsce.

Tuz przed startem do kolejnego biegu podczas Wyścigu o Jelenie Rogi w Rynie / Fot. Archiwum

Miejsca pozostałych zawodników UKS Ostróda Sport Team: kat. Żak: 7. Wiktor Karwowski, 13. Patrycja Żebrowska, 16. Tomasz Janowski; kat. Wentylki: 15. Hubert Truszkowski, 22. Nadia Karwowsaka; E-bike: 3. Marek Janowski.