SportWygrać ósmy mecz w sezonie i zacząć przerwę zimową,...

Wygrać ósmy mecz w sezonie i zacząć przerwę zimową, Sokół zagra z Ursusem

-

PIŁKA NOŻNA. W sobotę o godz. 13 zapraszamy na stadion miejski w Ostródzie na oficjalne zakończenie piłkarskiego roku. Trzecioligowcy Sokoła meczem z Ursusem zakończą pierwszą część sezonu 2022/23.

Po zwycięstwie z Błonianką w sobotę będziemy trzymać kciuki i czekać na ósme komplet punktów Sokoła / Fot. www.sokolostroda.com

Ursus Warszawa na przedostatnim miejscu w tabeli, Sokół Ostróda po sześciu kolejnych meczach bez porażki na 9. miejscu. Najważniejszym zadaniem na sobotnie spotkanie, które o godz. 13 rozpocznie się przy ul. 3 Maja będzie odpowiednie przygotowanie mentalne na mecz. Trener Janusz Bucholc oprócz przygotowania odpowiedniej taktyki i stałych fragmentów gry musi odpowiednio zmotywować swoich piłkarzy, żeby przede wszystkim nie zlekceważyli rywali. A chociażby ostatni występ w Błoniu pokazał, że z koncentracją u Trójkolorowych bywa różnie. Po pierwszej połowie przegranej 0:2 na drugą część spotkania wyszedł inny zespół Sokoła, który pokonał Błoniankę 3:2.

Mimo że oba ekipy Sokoła i Ursusa dzieli sporo miejsce w ligowej klasyfikacji, to piłkarze z Ostródy muszą swoich rywali potraktować z szacunkiem i jeśli nadarzy się okazja strzelać ile wlezie, żeby w dobrych nastrojach zakończyć piłkarski rok.

Goście raczej nie będą stroną dyktującą warunków gry na stadionie przy 3 Maja, ale może się zdarzyć, że przypadkiem zdobędą gola. Wtedy odrobienie strat może się okazać mega trudne, bo czasami warszawianie dobrze radzą sobie w destrukcji i generalnie w defensywie. Świadczy o tym fakt, że aż siedem spotkań zakończyli remisami.

Natomiast ostródzianie są ostatnio rozpędzeni. Nie przegrali sześciu kolejnych spotkań. Na dystansie całej pierwszej rundy Sokół wygrał siedem spotkań. Zatem zadaniem nr 1 dla wybrańców trenera Bucholca na mecz 17. kolejki jest ósmy komplet punktów w sezonie 2022/23 i zakończenie rundy jesiennej w dobrych humorach oraz prezentacja kolejnych “sześciopaków” (mięśni brzucha) po ostatnim gwizdku arbitra. Czekamy na trzy punkty.

BILETY NA MECZ SOKOŁA
W dniu meczu bilety do nabycia w kasie biletowej, 60 minut przed pierwszym gwizdkiem.