SportNa pełnym dystansie Płomień walczył z Sokołem, ostródzianie wygrali...

Na pełnym dystansie Płomień walczył z Sokołem, ostródzianie wygrali po karnych

-

- Reklama -

PIŁKA NOŻNA. Wielkim zainteresowaniem cieszył mecz rundy wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski w Turznicy między Płomieniem a Sokołem Ostróda. Ponad 400 kibiców dopiero po serii rzutów karnych poznało zwycięzcę.

Drugi rok z kolei piłkarze Płomienia nie znaleźli sposobu na wyeliminowanie Sokoła z rozgrywek WPP

Pucharowy pojedynek Płomienia z Sokołem skutecznie zablokował drogę dojazdową z Wirwajd do Turznicy. Po obu stronach jezdni na odcinku blisko kilometra zaparkowane były auta kibiców. Spotkanie zainteresowało nawet przedstawicieli władz samorządowych, na trybunach gościli Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego i Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda.

Zanim wybrzmiał pierwszy gwizdek były uprzejmości. Przedstawiciele Płomienia podziękowali piłkarzom Sokoła Piotrowi Sikorze i Andrzejowi Burchartowi za kilka sezonów spędzonych w klubie z Turznicy. Gratulacje odebrał też świeżo upieczony tata Roman Śnieżawski. I to by było na tyle jeśli chodzi o boiskową kurtuazję.

Głośna grupa fanów Sokoła zagrzewała Trójkolorowych do walki o zwycięstwo / Fot. Marcin Tchórz

Później zaczęła się sportowa rywalizacja na zielonym dywanie w Turznicy. Gospodarze szybko sprawdzili dyspozycję bramkarza Sokoła, który zaczął od obrony strzału z dystansu. Za chwil kilka świetną szansę miał Adrian Sadowski, ale uderzał prawą – czyli słabszą – nogą i z bliska nie trafił w bramkę. Później świetną okazję miał Sokół, ale Karol Styś strzelił nad bramką. W pierwszej części gry więcej pracy miał w bramce Sikora, ale za każdym razem stawał na wysokości zadania.

Skapitulował dopiero w drugiej połowie. Najpierw karnego “z czapy” po niby faulu na R. Śnieżawskim podyktował arbiter. Sam poszkodowany pewnie z 11 metrów strzelił na 1:0. Radość z prowadzenia była krótka. Na trafienie brata odpowiedział grający w Sokole Tomasz Śnieżawski, który skutecznie wykończył akcję Sokoła. Wynik remisowy utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry. Nie zmienił się też w dogrywce, a goście mieli ku temu świetną okazję, bo strzał z rzutu karnego T. Śnieżawskiego obronił Szymon Witkowski.

NA trybunach w Turznicy zasiadło ponad 400 kibiców obu zespołów / Fot. Marcin Tchórz

Kolejne gole padły dopiero w serii rzutów karnych. Pięć jedenastek wykorzystał Sokół, cztery Płomień. Wykonawcą piątego karnego był Mateusz Szymański, strzelił w prawy róg Sikory, bramkarz Sokoła odbił strzał i za chwilę utonął w ramionach kolegów z zespołu. Ostródzianie wygrali 5:4 i zameldowali się w 1. rundzie WPP.

Płomień Turznica - Sokół Ostróda 1:1 (0:0, 4:5 rzuty karne) 
1:0 - R. Śnieżawski (64 karny), 1:1 - T. Śnieżawski (69)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze posty

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.

Ostródzcy strażacy są cenieni w regionie, spotkali się na Dniu Strażaka

OSTRÓDA. W ostatnich latach jest popyt na dowódców z KP PSP Ostróda. Świadczy to o dobrej robocie jaką na co dzień wykonują ostródzcy strażacy. Na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie w niedzielę świętowano Dzień Strażaka.

Ostródzianie wysoko przegrali pierwszy mecz barażowy o LOTTO Superligę

TENIS STOŁOWY. Już w pierwszym spotkaniu barażu o awans do LOTTO Superligi zespół Energi-Morliny Ostróda stracił na to szansę. Ostródzianie wysoko przegrali u siebie z Villa Verde KS Olesno.
- Reklama -Portal Informacyjny | Ostróda i okolice - Reklama

Kolorowy peleton w pełnym słońcu “zakręcił” na najwyższą górę Warmii i Mazur

GMINA OSTRÓDA. Miło było popatrzeć jak na długości kilku kilometrów rozciągał się wielki kolorowy wąż kolarski. Było to na drodze z Kajkowa do Wysokiej Wsi. Blisko 600 rowerzystów pojechało w 23. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Dylewska Góra.

Dzieci z miasta i gminy Ostróda rozpoczęły 34. Ostródzkie Biegi Uliczne [FOTO]

BIEGI. Na stadionie lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego rozpoczął się dwudniowy festiwali biegania 34. Ostródzkie Biegi Uliczne. W pierwszej części ostródzkiego biegania na tartanie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Musisz przeczytać

Tyrowo przerwało zwycięską passę Miłakowa, Iskra rozgromiła Pogrom

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze naszych drużyn strzelali aż miło na boiskach klasy A i B. Na Estadio Toronto zawodnicy LKS Tyrowo przerwali zwycięską passę MKS Miłakowo. W klasie B aż czternaście goli strzeliła Iskra Smykówko.

Wrócił “Nowik” i dał Sokołowi zwycięstwo, Huragan strzelił cztery gole i przegrał

PIŁKA NOŻNA. Kormoran ambitnie walczy o utrzymanie i w 26. kolejce okręgówki pokonał Drwęcę. O jedną bramkę lepszy od Ossy na własnym stadionie był Sokół. Jeden gol mniej z dziewięciu strzelonych w Rudzienicach przyniósł porażkę Huraganowi.
- Reklama -

Może Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie