SportTrening strzelecki na Estadio Toronto, tyrowianie rozgromili PFT Sampława

Trening strzelecki na Estadio Toronto, tyrowianie rozgromili PFT Sampława

-

PIŁKA NOŻNA. Przed weekendem ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze LKS Tyrowo. Przygotowujący się do wygrania rozgrywek w grupie 2 klasy A tyrowianie strzelili aż 10 goli w sparingu z PFT Sampława.

Michał Rutkowski (drugi z prawej), przyzwyczajając się do nowej pozycji na boisku, zdobył jedną bramką / Fot. Marcin Tchórz

Liczącą 23 piłkarzy kadrę miał do dyspozycji trener Łukasz Goździejewski. W tygodniu nowymi zawodnikami LKS Tyrowo potwierdzonymi do gry zostali Radosław Gajewski (poprzednio Motor Lubawa) i Filip Kaczorowski z drużyny juniorów Sokoła Ostróda. I obaj nowi zawodnicy dobrze przywitali się z Estadio Toronto, ponieważ w meczu kontrolnym z beniaminkiem grupy 4 klasy A – PFT Sampława – strzelili po jednym golu.

W piątkowym sparingu było widać, że obie drużyny są na różnych etapach przygotowań. Zespół z gminy Lubawa jeszcze nie przestawiony na A-klasowe tory, zdecydowanie wolniej operował piłką. Tymczasem podopieczni trenera Goździejewskiego byli szybsi i wiedzieli co mają robić na boisku. Tyrowianie nie byli przesadnie skuteczni, bo mogliby wygrać znacznie wyżej, ale wykazali się regularnością. Piątka do przerwy, piątka w drugiej połowie i piłkarze z Tyrowa w dobrych nastrojach zaczęli weekend.

LKS Tyrowo - PFT Sampława 10:2 (5:0)
Bramki dla LKS Tyrowo: Wilamowski 2, Sałata 2, Goździejwwski, Rutkowski, Żeberek, Różycki, Kaczorowski, Gajewski