SportNajszybciej stracony gol Płomienia w sezonie i szósta...

Najszybciej stracony gol Płomienia w sezonie i szósta porażka piłkarzy z Turznicy

-

PIŁKA NOŻNA. W 15. sekundzie było 1:0 w meczu Czarni – Płomień w Rudzienicach. Początek był piorunujący, a później nuda i porażka zespołu z Turznicy. W Miłakowie na szóstkę zagrał MKS, który rozbił Warmiaka.

Dwa celne strzały Czarnych Rudzienice (żółte koszulki) i ich zwycięstwo 2:0 nad Płomieniem Turznica / Fot. Marcin Tchórz

Łukasz Baran chory, Maciej Dwórznik kontuzjowany, Radosław Teliszewski zdawał egzamin trenerski UEFA A, Mariusz Sztramski na imprezie rodzinnej, Adam Bojanowski za granicą, Szymon Longosz w pracy, kontuzjowany Krystian Lipiński… Tak prawie w nieskończoność można by wymieniać absencje w Płomieniu Turznica. Lekko licząc przynajmniej ośmiu piłkarzy, którzy mogliby znaleźć się w wyjściowym składzie na mecz 11. kolejki grupy 2 klasy okręgowej nie miał trener Paweł Oliwa. Na wyjazdowe spotkanie z Czarnymi Rudzienice szkoleniowiec Płomienia musiał sięgnąć po zawodników, którzy rzadko bywają na treningach i jeszcze rzadziej znajdowali się w kadrze meczowej w tym sezonie. Nic dziwnego zatem, że zanim na dobre rozpoczął się mecz pod Iławą gospodarze już cieszyli się z prowadzenia.

Bramkową akcję Czarni rozegrali w niespełna 15 sekund. Zaczęli od środka, piłka szybko została zagrana na prawe skrzydło, stamtąd dośrodkowanie w pole karne Płomienia, futbolówkę przyjął Tomasz Rakowski i strzelił w górny róg obok Piotra Sikory. To rzadkość, ale w ciągu jednej minuty gra dwa razy rozpoczynała się na środku boiska. Później na murawie piłkarska nuda, bramkarze solidnie znudzeni, bo oba zespoły nie oddawały strzałów na bramkę. Drugą sytuację bramkową i celny strzał kibice obejrzeli w 53. min, ale powody do radości mieli fani Czarnych. Bo to Krystian Wrześniak po indywidualnej akcji wyszedł przed Sikorę i podwyższył na 2:0. Później jeszcze strzał w stylu rugby (wysoko nad bramką) z rzutu wolnego w wykonaniu gospodarzy. Tak w wielkim skrócie przebiegło nudnych 90 minut meczu między Czarnymi a Płomieniem.

– Na stojąco nie da się wygrać meczu, było to słabe spotkanie w wykonaniu obu drużyn – skomentował Paweł Oliwa, trener Płomienia. – Wygrał zespół, który zasłużył na te trzy punkty. Nie ma stabilizacji w naszej kadrze, ciągła rotacja w składzie i łatanie dziur kadrowych, to wpływa na naszą słabą postawę.

Czarni Rudzienice - Płomień Turznica 2:0 (1:0)
1:0 - Rakowski (1), 2:0 - Wrześniak (53)

W niedzielę rozegrany został tylko jeden mecz w klasie A z udziałem drużyn z powiatu ostródzkiego. Powiatowe derby w grupie 2 odbyły się w Miłakowie, gdzie walczący o powrót do okręgówki MKS podejmował ostatniego w tabeli Warmiaka Łukta. Goście do tej pory nie zdobyli punktu i tej sytuacji na boisku nad rzeką Miłakówką nie zmienili. Zresztą można zaryzykować stwierdzenie, że zespół z Łukty zaraz wyciągnął pomocną dłoń do gospodarzy. Zaraz na początku meczu zawodnik Warmiaka został ukarany czerwoną kartką za faul. Na boisku zrobiło się luźniej, MKS robił co chciał, ale w pierwszych 45 minutach rzadko strzelał celnie. Raz sztuki tej dokonał Szymon Szultek. Zgodnie z tradycją podopieczni Dariusza Giemzy skuteczniej zagrali po przerwie. Na 2:0 podwyższył Szultek, a później już poszło, miłakowianie wysoko wygrali, a Warmiak może podziękować swojemu bramkarzowi za to, że nie przegrał w rozmiarach dwucyfrowych.

MKS Miłakowo - Warmiak Łukta 6:0 (1:0)
Gole: Szultek 2, Kacper Bernatowski 2, Sebastian Kozłowski, Piotr Kuper