SportKlasa B: w derbach gminy Ostróda lepsza Iskra, Góra...

Klasa B: w derbach gminy Ostróda lepsza Iskra, Góra wygrała z Gromem

-

PIŁKA NOŻNA. B-klasowicze z gminy Ostróda zwycięsko zakończyli pierwszą rundę. Piłkarską jesień w grupie 3 kończyły gminne derby, które wygrała Iskra. W grupie 2 Góra pokonała Grom.

W B-klasowych derbach gminy Ostróda trzy punkty zdobyli piłkarze Iskry Smykówko (biało-niebieskie stroje) / Fot. Marcin Tchórz

Dopiero na koniec pierwszej rundy w grupie 3 naprzeciw siebie stanęli piłkarze ze Smykówka i Smykowa. Miejscowości dzieli kilka kilometrów, toteż mecz, który rozegrany został na obiekcie Iskry cieszył się sporym zainteresowaniem kibiców z obu wsi. W pierwszej połowie derbów gminy Ostróda przebieg spotkania przypominał pojedynek tenisowy. Piłka najczęściej była kopana przez piłkarzy obu drużyn z jednej strony boiska na drugą. Niewiele piłkarskiego ładu, jeszcze mniej składu, rządził przypadek. Być może w pierwszych 30 minutach meczu presja sparaliżowała poczynania grającej u siebie Iskry i występującej w gościach Mewy. W tej boiskowej przypadkowości lepiej prezentowali się piłkarze ze Smykowa. I do przerwy było to widać po wyniku, bo Mewa prowadziła z Iskrą 2:0.

Po pierwszych 45 minutach meczu na boisku w Smykówku prowadziła Mewa Smykowo / Fot. Marcin Tchórz

W drugiej części gry w drużynie iskry zaiskrzyło i zespół Rafała Kaliszewskiego z mozołem zabrał się za odrabianie strat. Po trafienia Marcina Kostioka i Radosława Bolumińskiego na boisku w Smykówku był remis 2:2. Gospodarze poszli za ciosem i wynik meczu na 3:2 dla Iskry ustalił Amadeusz Witt.

Ostatni w tabeli Grom Zwierzno był rywalem Góry Idzbark. B-klasowi debiutanci z grupy 2 klasy B pojechali do Ziwerzna po punkty i zrealizowali swój cel. Zespół stworzony przez Witolda Bojara szybko zaczął strzelanie w meczu z Gromem. Góra w 7. min objęła prowadzenie po golu Pawła Drozda. Za kilkanaście minut prowadzenie podwyższył Konrad Kłodowski. Kolejne bramki dla zespołu z Idzbarka padły w końcówce spotkania po strzałach Marka Puki i Adriana Drozda. Góra wygrała 4:2 i pierwszą część sezonu zakończyła na 9. miejscu.

Inne wyniki naszych drużyn w klasie B: Żabianka Żabi Róg – Zalew Frombork 0:2, Pogrom Aniołowo – Czarni Małdyty 5:6.