SportSokół po dwóch porażkach podejmie Mławiankę po dwóch zwycięstwach

Sokół po dwóch porażkach podejmie Mławiankę po dwóch zwycięstwach

-

PIŁKA NOŻNA. João Odilon w Mławie cztery razy posłał piłkę do bramki Sokoła Ostróda. Temu piłkarzowi ostródzianie w sobotę muszą poświęcić dużo uwagi w meczu z Mławianką. Czekamy na pierwsze punkty Trójkolorowych.

Strzelić jedną bramkę więcej od Mławianki to główne zadanie dla Sokoła na sobotni mecz / Fot. Marcin Tchórz

Trzecioligowcy Sokoła fatalnie rozpoczęli rundę rewanżową. Przegrali dwa mecze, w których dali sobie strzelić aż dziewięć goli. Nie takiego początku piłkarskiej wiosny oczekiwali kibice zespołu z 3 Maja. Tymczasem w zgoła odmiennych nastrojach są fani i piłkarze beniaminka III ligi Mławianki Mława. Zespół z północnego Mazowsza pewnie wygrał dwa mecze ligowe w 2023 roku i wykazał się mega skutecznością. Piłkarze z Mławy strzelili aż osiem bramek, a stracili tylko jedną. Jak już na wstępie napisaliśmy podopieczni Janusza Bucholca szczególną uwagę będą musieli zwrócić na najskuteczniejszego (12 goli w tym sezonie) João Odilona. Ten zawodnik w pierwszym spotkaniu obu zespołów strzelił aż cztery gole, które dały Mławiance zwycięstwo 4:3.

Przed pierwszym gwizdkiem meczu 20. kolejki, który na stadionie miejskim przy ul. 3 Maja rozbrzmi w sobotę o godz. 14 zdecydowanie lepiej niż w dwóch wcześniejszych spotkaniach musi zagrać ostródzka defensywa. O tym że jest słabo było widać na inaugurację z Bronią Radom (3:4). Jeszcze gorzej wyglądało to tydzień później w wyjazdowym pojedynku ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Na sztucznej płycie Sokół przegrał aż 0:5. Jeżeli trener Bucholc ma takie możliwości to powinien dokonać kilku roszad w linii defensywnej. Może to czas żeby sprawdzić wychowanka AP Ostróda Mateusza Błauta. Niech 19-latek nabiera doświadczenia w konfrontacji z bramkostrzelnym rywalem. A może trener ostródzian ma jeszcze inny pomysł na zabezpieczenie swojej bramki i zagrożenie gościom z Mławy. Obie drużyny zagrają w optymalnych składach, ponieważ żaden z piłkarzy nie będzie pauzować za kartki.

W sobotę o godz. 14 na 3 Maja Sokół zacznie walkę o pierwsze ligowe punkty w rundzie rewanżowej. Zapraszamy na mecz.