SportPłomień wyrachowany i skuteczny w derbach z Tęczą, Kormoran...

Płomień wyrachowany i skuteczny w derbach z Tęczą, Kormoran “padł” w Suszu

-

PIŁKA NOŻNA. Pogoda słaba, ale derby powiatu ostródzkiego w grupie 2 okręgówki ściągnęły do Turznicy sporą liczbę kibiców. Ci obejrzeli dobry mecz, w którym Płomień pokonał Tęczę. W Suszu punktów nie zdobył Kormoran.

Radość Łukasza świgonia po zdobyciu jednego z dwóch goli w meczu z Tęczą / Fot. Mariusz Gardecki

Trzynastka okazała się pechowa w dotychczasowej pracy trenera Marka Śnieżawskiego z piłkarzami Tęczy Miłomłyn. Na 13. kolejkę spotkań przypadły bowiem derby powiatu ostródzkiego z Płomieniem Turznica. Tęczowi nie podtrzymali dobrej passy meczów punktowych i nie wydłużyli jej do czterech kolejnych pojedynków. Skuteczność to słowo klucz w derbowym starciu Płomienia z Tęczą. Gospodarze byli do bólu skuteczni, a miłomłynianie po swoich strzałach lokowali piłkę wszędzie, ale najrzadziej w świetle bramki. W pierwszej połowie zawodnicy z Miłomłyna wypracowali sobie kilka fajnych okazji strzeleckich, jednak brak skuteczności pod bramką rywali, to jest element, któremu trener Śnieżawski musi poświęcić dużo uwagi i pracy. Tymczasem gospodarze byli wyrachowani i niczym doświadczony pięściarz wypunktowali przyjezdnych. Pod koniec rundy instynkt strzelecki odzyskał kapitan turzniczan Adrian Sadowski i otworzył wynik rywalizacji. Tęczowi przed przerwą po stałym fragmencie odpowiedzieli trafieniem Marcina Jakubowskiego. Ale jeszcze w pierwszych 45 minutach rywalizacji jedną bramkę dołożył Łukasz Świgoń.

W derbach powiatu ostródzkiego górą byli piłkarze z Turznicy / Fot. Mariusz Gardecki

Po zmianie stron przez 20 minut goście szukali sposobu na odrobienie jednobramkowej straty. Nie udało się. Za to Płomień skutecznie wyhamował zapędy Tęczowych. Gole kapitana Płomienia i drugie trafienie Świgonia skutecznie ostudziły zapędy miłomłynian. Podopieczni Pawła Oliwy wygrali szósty mecz w tym sezonie i plasują się na 7. miejscu, utrzymując trzypunktową przewagę nad Unią Susz.

Płomień Turznica - Tęcza Miłomłyn 4:1 (2:1)
Bramki: Adrian Sadowski 2, Łukasz Świgoń 2 - Płomień; Marcin Jakubowski - Tęcza
Czarny komplet strojów tym razem na wyjeździe nie przyniósł Kormoranowi szczęścia / Fot. Archiwum

Z nowym, tymczasowym, grającym trenerem – Paweł Śnieżawski – na mecz do Susza wybrali się piłkarze Kormorana Zwierzewo. W zespole z gminy Ostróda ostatnio nie dzieje się dobrze, z różnych powodów. Zatem nie dziwi fakt, że w meczowej kadrze na wyjazd do Susza było zaledwie 12 zawodników. Do rezygnacji trenera Dariusza Szameitata, doszły kontuzje oraz kartki i w takich warunkach przyszło zaliczyć trenerski debiut w seniorskiej piłce Pawłowi Śnieżawskiemu. W Suszu Kormoran wystąpił w tym samym komplecie strojów, które przyniosły szczęście dwa tygodnie wcześniej w Nowym Mieście Lubawski (Kormoran 3:0 pokonał Drwęcę). Niestety tym razem czarny komplet z białymi getrami nie był fartowny. Pierwsza połowa całkiem przyzwoita w wykonaniu zwierzewian, którzy podjęli nierówną walkę z wyżej notowanym rywalem. Goście nie ustrzegli się jednak błędów i do przerwy przegrywali 0:1. W drugiej połowie Unia wykorzystała dwie okazje i spokojnie w meczu z Kormoranem zainkasowała trzy punkty.

Unia Susz - Kormoran Zwierzewo 3:0 (1:0)